Nikši Vujanoviću bronza u Mađarskoj

70 pregleda 0 komentar(a)
Nikša Vujanović, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 07.02.2013. 22:55h

Na 18. Molnar kupu u Mađarskoj, u konkurenciji 14 zemalja, bronzanu medalju do 12 godina osvojio je Cetinjanin Nikša Vujanović.

Mlada stonoteniska nada Lovćena u prvom kolu je pobijedila vršnjaka iz Austrije, u drugom domaćeg takmičara, a potom je nanizala predstavnike Izraela, Francuske, Švedske i Bjelorusije.

Vujanović je izgubio polufinalni duel sa osvajačem 18. Molnar kupa, Francuzom Tomasom Lafontom, koji je klasu potvrdio pobjedom u finalu nad zemljakom i evropskim prvakom Dorijanom Žengom.

Uspjeh na Molnar kupu potvrda je vanserijskog talenta Vujanovića, koji je u krugu najboljih stonotenisera Evrope u tom uzrastu.

Molnar kup, odnosno memorijal Janoš Molnar, tradicionalno se održava u mlađim uzrasnim kategorijama. Osamnaesto izdanje počelo je juče za mlađe kadete, a završava se nastupom juniora u nedjelju 10. februara.