Nikšić slavio u Baru

Mornar-Nikšić, Foto: Jedro.me
Ažurirano: 08.02.2015. 20:06h

Ragbi klub Nikšić pobjedio je danas barski Mornar sa 16:8, u zaostaloj utakmici iz jesenjeg dijela prvenstva.

Nikšićani su na stadionu SC "Topolica" u Baru bili ubjedljivi u prvom poluvremenu postigavši dva eseja i pogodak iz kazne za 13:0.

U nastavku su Barani zaigrali bolje postigavši esej i pogodak iz kazne. Ipak, Nikšićani su uspjeli da odbrane visoku prednost iz prvog dijela, iako su u nastavku uspjeli da poentiraju samo iz kazne za konačnih 16:8.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, drugoj od početka godine, Nikšić je osvojio četiri nova boda na tabeli i sada je četvrti sa 17 bodova. Lider je Lovćen sa 25, Arsenal i Mornar su osvojili po 19, dok podgorička Budućnost ima dva boda.

Na Topolici su juče snage odmjerili i juniori Arsenala iz Tivta i Mornara, u sklopu priprema za prijateljski meč crnogorske juniorske reprezentacije protiv vršnjaka iz Bosne i Hercegovine. Pobjedili su Tivćani sa 17:7. Obje ekipe pokazale su dobru igru i pokazali da ova dva kluba, i Crna Gora, imaju perspektivne mlade igrače u ovom olimpijskom sportu.