Petkoviću srebro u Mersinu

Petković je Crnoj Gori donio prvo zlato u istoriji njenog takmičenja na Mediteranskim igrama
Ažurirano: 26.06.2013. 21:13h

Junak šestog dana takmičenja na XVII Mediteranskim igrama u turskom Mersinu je boćar iz Tivta, Miroslav Petković. On je danas u disciplini precizno izbijanje osvojio srebrnu medalju i time je, kao i četiri godine ranije u Peskari, ispunio obećanje da će osvojiti neku od medalja.

Ovoga puta bio je stepenicu ispod u odnosu na Peskaru, gdje je Crnoj Gori donio prvo zlato u istoriji njenog takmičenja na Mediteranskim igrama.

Iako je imao najbolji rezultat za ulazak u finale, u kojem je ponovio skor od 19 poena, ovoga puta to nije bilo dovoljno za najveću stepenicu pobjedničkog postolja.

Petković je vodio u finalu četvorice najboljih iz kvalifikacija, ali je francuski reprezentativac bio perfektan u završnici i sa 20 poena došao je do zlata.

Od crnogorskih sportista u pojedinačnoj konkurenciji juče je nastupila atletičarka Slađana Perunović, koja je ostala bez plasmana u trci na 10.000 metara.

Perunović je povrijedila butni mišić prethodnog vikenda na Ekipnom prvenstvu Evrope treće grupe u slovačkoj Banjskoj Bistrici, što se odrazilo na njen nastup u Mersinu.

Spisak u pojedinačnoj konkurenciji šestog dana zaključuju jedriličari Milivoj Dukić i Igor Les, koji su u klasi laser vozili devetu i desetu etapu.

Uspješniji je bio Les, koji je u obje bio šesti sa 56 i 70 negativnih poena. Dukić je u devetoj bio osmi sa 66, dok je u desetoj imao 100 negativnih za 12. mjesto.