Pobjeda Nigerije, BiH bez plasmana u osminu finala

Fudbalska reprezentacija Nigerije pobijedila je u Kujabi selekciju Bosne i Hercegovine sa 1:0 u utakmici drugog kola Grupe F na Svjetskom prvenstvu u Brazilu.
69 komentar(a)
Odemvingije, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.06.2014. 00:30h

Jedini gol na utakmici postigao je Piter Odemvingije u 29. minutu.

Nigerija sada ima četiri boda, dok je BiH izgubila šansu za plasman u osminu finala Mundijala.

Bosna je u 21. minutu postigla pogodak, ali je gol Edina Džeka poništen poslije sporne situacije, kada je arbitar dosudio ofsajd.

Nigerija je osam minuta kasnije povela preko Odemvingija, koji je iskoristio odličan prodor i asistenciju Emanuela Emenikea i iz blizine savladao Asmira Begovića.

Utakmica je bila otvorena u drugom poluvremenu, obje ekipe su imale šanse za golove, a Bosna je u finišu mogla do izjednačenja, ali Džeko nije uspio da iskoristi dvije izgledne šanse, pri čemu je jednom pogodio i stativu.

Nigerija će u posljednjem kolu igrati protiv Argentine, dok će se BiH sastati sa Iranom

Argentina - Iran 1:0

Nigerija - BiH 1:0