Pobjeda Prevca za slovenačku dominaciju

Slovenački skakači dominirali su današnjem programu takmičenja za Svjetski kup, u muškoj i ženskoj konkurenciji
1 komentar(a)
Peter Prevc, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.02.2016. 17:36h

Slovenac Peter Prevc pobjednik je takmičenja u skijaškim letovima koje je za Svjetski kup danas održano u norveškom Vikersundu. On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede je došao skokovima od 238,5 i 230 metara, za koje je dobio 457,6 bodova. Drugi je bio Norvežanin Andre Johan Forfang bio je drugi skokovima od 229 i 222 metra i zbirom od 439,4 boda.

Pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Slovenac Robert Kranjec, bio je teći skokovima dužine 218,5 i 226,5 metara, za koje je dobio 429,5 metara. Kranjecu je Vikersund ominjena letaonica, pošto je na njjoj 2012. godien bio svjetski prvak.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Kenet Gangnes (235,5 i 209,5), dok je peti bio Njemac Zeverin Frojnd (230 i 216).

Prevc je vodeći u generalnom poretku Svjetskog kupa sa 1.474 boda i na domak je trećeg velikog trofeja u sezoni, pošto je slavio na Novogodišnjoj turneji četiri skakonice, ali i na Svjetskom prvenstvu u letovima u Bad Mitendorfu. On je u Vikersundu slavio 16. pobjedu za Svjetski kup, pa je postao najuspješniji slovenački skakač u istoriji, pošto je prtekao Primoža Peterku.

Frojnd je drugi u poretku sa 952 poena, dok je Gangnes treći sa 900 bodova.

Vikersund će i sjutra biti domaćin takmičenja za Svjetski kup.

A poput zemljaka, i Slovenke su u današnjem takmičenju Svjetskog kupa osvojile prvo i teće mejsto na podijumu u skijaškim skokovima u domaćem Ljubnu. Pobijedila je Maja Vtič, ispred japanke Sare Takanaši i zemljakinje Špele Rogelj.