Podgorica je na stadionu čelika u Nikšiću, pobijedila aktuelnog prvaka sa 12:5
65 pregleda 0 komentar(a)
ragbi, Foto: RK Nikšić
Ažurirano: 22.11.2015. 17:46h

Ragbi klub Podgorica pobijedio je danas ekipu Nikšića rezultatom 12:5, na startu drugog crnogorskog ragbi prvenstva.

Šampion iz prethodne sezone, "lavovi" iz Nikšića u petom minutu su poveli sa 5:0, esejom koji je postigao Boško Perović. Međutim nakon toga inicijativu preuzimaju popularni "nosorozi" iz Podgorice i Vladan Čelebić postiže esej za izjednačenja a uz pretvaranje Marka Andrića prelaze u vođstvo od 7:5.

Novi esej za Podgoricu dao je Mitar Bošković, pa su gosti na poluvrijeme pošli sa vođstvom od 12:5.

U drugom poluvremenu i pored žestoke borbe oba tima i velike požrtvovanosti Nikšićana da preokrenu rezultat, nije došlo do promjene.

Utakmica je odigrana na stadionu Čelika u Nikšiću. Ovo je i prva pobjeda Podgorice na zvaničnoj utakmici, s obzirom da su ovaj tim ljetos osnovali igrači koju su se ranije takmičili u dresovima Lovćena i Budućnosti.

U druggom duelu 1. kola Prvenstva Crne Gore u ragbiju sastaće se dva preostala tima u ligi, Arsenal Porto Montenegro iz Tivta i Mornar iz Bara.