Poljska bolja, treći poraz kadetkinja

Izabranice Marka Radusinovića su poražene od Poljske 3:1 (25:20, 25:14, 22:25, 25:13), u utakmici 3. kola grupe 1 Evropskog prvenstva u Baru i Kladovu
3 komentar(a)
Ženska kadetska odbojkaška reprezentacija, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 01.04.2013. 21:16h

Nakon dva poraza od protivnika za koje se mislilo da se, možda, mogu savladati (Češka, Grčka), ženska kadetska odbojkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od rivala za kojej se znalo da će ga teško iznenaditi - izabranice Marka Radusinovića su poražene od Poljske 3:1 (25:20, 25:14, 22:25, 25:13), nakon 99 minuta igre, u utakmici 3. kola grupe 1 Evropskog prvenstva u Baru i Kladovu.

Crna Gora je, interesantno, u sva tri dosadašnja meča poražena 3:1.

"Osjetio se nedostatak samopouzdanja kod mojih djevojaka, kao i iskustva. Mogle su bolje, ali, kao i u prethodnoj utakmici, imali smo problema sa prijemom. Trudićemo se da pruzimo što bolju igru u narednom meču", rekao je nakon meča selektor kadetkinja Marko Radusinović.

Poljakinje su jednostavno bile bolje. Dobar servis, znatno bolji prijem od rivala, i veće iskustvo u

momentima kada je trebalo prelomiti rezultat, bili su glavna odlika rivala koji očigledno juriša na visok plasman. Naše nade su pokazale potencijal i sportsku drskost da u trećem setu, u uzbudljivom finišu osvoje set protiv favorita.

U prvom setu, uzbuđenja je bilo samo do prvog tehničkog tajm auta (8:6 za Poljsku). Uslijedila je serija gošći, par vezanih poena nakon dobrog servisa, i malo opuštanje u finišu koje Crnnogorke nisu znale da kazne.

I drugi dio domaća selekcija otvorila je dobro (vođstvo 3:1), ali je odmah nakon toga uslijedio novi pad, serija rivala 8:3 koja je otklonila sve dileme, ukoliko ih je uopšte i bilo.

U trećem, viđena je slična borba na parketu „Topolice“, sa drugačijim epilogom, u kojem su Crnogorke odigrale briljantan finiš seta i vratile rezultatsku neizvjesnost.

U posljednjem setu, i pored vođstva domaće reprezentacije (8:5), uslijedila je serija Poljakinja 6:0 koja je otklonila sve dileme.

Ovim porazom naše nade praktično su izgubile sve šanse da izbore svoje mjesto u mečevima doigravanja za plasman od 5. do 8. mjesta.

"Nije bilo realno za očekivati da se nakon dva poraza “ vadimo” protiv reprezentacije koja je uz Italiju najkvalitetnija u našoj grupi. Ali, pokazale smo da možemo, znamo i hoćemo. I to je ono što raduje sve nas. Borićemo se do kraja", prokomentarisala je meč kapitenka Marija Đonović.

U ostalim mečevima 3. kola, Italija je savladala Sloveniju 3:0, dok je Češka bila bolja od Grčke 3:1.

Na tabeli, prva je Italija sa osam bodova, Češka i Poljska imaju po šest, Slovenija četiri, Grčka tri, dok je Crna Gora bez bodova.

Sjutra je na programu slobodan dan, a već u srijedu veče naša reprezentacija igra protiv reprezentacije Italije.

Crna Gora - Poljska 1:3 (20:25, 14:25, 25:22, 13:25)

Bar - Dvorana: "Topolica". Gledalaca: 750. Sudije: Sabo-Aleksi (Rumunija) i Kaja (Turska). Poeni iz napada: Crna Gora 36, Poljska 46. Poeni iz bloka: Crna Gora 6, Poljska 9. Poeni iz servisa: Crna Gora 6, Poljska 20. Greške: Crna Gora 22, Poljska 24.

Crna Gora: Mandić 8, Vukalović 6, Petrović (libero), Đonović 4, Ratknić 2, Pejović 12, Vojvodić, Matanović 1, Vujošević 9, Janjević 6, Vujović, Mrvaljević.

Poljska: Smaržek 8, Smišek 5, Grzelak 1, Moskva 10, Vančuk 10, Pisla 15, Novakovska (libero), Antosijevic 9, Balduga 5, Sžigel, Damaske 9, Kazhala 3.