Portugal i Island u osmini finala, Mađari prvi

Mađarska kao 1. u grupi F čeka rivala u osmini finala, Islanđani idu na Engleze, dok trećeplasirani Portugal igra sa Hrvatskom
Ronaldo, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.06.2016. 18:09h

Razmršen je čvor u grupi F - Mađari idu u osminu finala kao prvoplasirani, Islanđani kao drugoplasirani, Portugalci kao trećeplasirani. Posljednja Austrija se vraća kući.

To je epilog dramatičnih utakmica u Lionu u Marseju, u kojima su se Portugalci tri puta vraćali protiv Mađara (3:3), a Islanđani u sudijskoj nadoknadi slavili protiv Austrije (2:1), iako im je za prolaz bio dovoljan i bod.

Mađarska kao 1. u grupi F čeka rivala u osmini finala, Islanđani idu na Engleze, dok trećeplasirani Portugal ide na Hrvatsku!

Kristijano Ronaldo postigao je dva gola, jedan spektakularno, petom, i time postao prvi fudbaler koji je pogađao na četiri različita evropska prvenstva. Na vječitoj listi najboljih strijelaca se sa osam golova približio Mišelu Platiniju, koji je postigao devet.

Kraj utakmica!

90+4. minut: Goooooooool za Island! Prva pobjeda "ribara" na velikim takmičenjima - prolaz u osminu finala i to sa drugog mjesta. Austrijanci idu kući. Traustason je nakon kontranapada pogodio za 2:1 i vratio Portugalce na treće mjesto.

Posljednjih deset minuta u Lionu i Parizu. Austrijanci "vise", treba im pobjeda protiv Islanda.

64. minut: Stativa Mađara, umalo četvrti šok za Portugalce.

62. minut: Vatromet u Lionu, novi gol Ronalda: Portugal - Mađarska 3:3!

60. minut: Prvi gol za Austrijance na Euru - rezervista Šorp je pogodio u Parizu, Island - Austrija 1:1. Ovaj rezultat odveo bi "ribare" dalje, Austrijanci moraju da pobijede.

55. minut: Gooooooool, Mađari vode po treći put. Kakva utakmica u Lionu! Opet Džudžak, opet nakon rikošeta - Mađarsi slave, dok Ronaldo bijesni na centru terena.

50. minut: Goooool, Kristijano Ronaldo! Portugal je ponovo izjednačio, sada je 2:2. Maestralno, petom - kakav način da CR7 postane prvi igrač u istoriji koji je pogađao na četiri različita evropska prvenstva.

47. minut: Gooool, Mađarsi ponovo vode, Portugalci ponovo gube i gledaju u lice eliminaciji. Džudžak je izveo slobodan udarac, lopta je zakačila živi zid i prevarila Ruja Patrisija.

Počela su druga poluvremena.

Poluvremena u Lionu i Parizu. Portugal - Mađarska 1:0, Island - Austrija 1:0. Ako se završi ovako, Islanđani će u osminu finala kao prvi, Mađari kao drugi, Portugalci kao treći. Austrijanci na korak od ispadanja.

42. minut: Goooooooooool, 1:1 u Lionu, pogodio je Nani, reskim udacem lijevom novgom. Portugalci stižu do izjednačenja, sada su opet na poziciji koja vodi u drugu fazu. Ronaldo je asistirao.

Austrijanci su, uz Ukrajinu, jedina reprezentacija koja nije dala gol na Euru. Nije pomogao ni penal.

40. minut: Poništen je gol Portugalcima, opravdano, jer je Pepe bio u ofsajdu.

37. minut: Austrijanci su promašili zlatnu šansu da izjednače protiv Islanda. Aleksandar Dragović je šutirao penal, pogodio je stativu!

Mađar Zoltan Gera, sa 37 godina i 62 dana je drugi najstariji igrač u istoriji Evropskog prvenstva.

U ovom momentu, Mađarska je prva u grupi, Island drugi, dok su Portugal i Austrija van Evropskog prvenstva. Ali, do kraja je još sat vremena...

19. minut: Gooooool, Zoltan Gera je pogio maestralno sa 20 metara, Mađarska vodi u Lionu. Portugalci su u ovom momentu van Evropskog prvenstva.

18. minut: Gooool, Island vodi protiv Austrije. "Ribari" lete ka drugoj fazi. Pogodio je Bodvarson, na asistenciju Arnasona, nakon akcije koja je krenula iz auta.

12. minut: Šansa za Austrijance, Arnautović je bio u dobroj poziciji ali nije uspio da zardži balans u duelu sa Haldorsonom.

2. minut: Prijete Islanđani. Dobar šut Gudmundsona iz daljine otišao je zamalo pored austrijskog gola.