Preglasavanja lišila karatiste Podgorice medalje u Parizu

Najbliži medalji na velikoj smotri u Parizu bio je kata tim KK Podgorica (Stefan Pajović, Mijat Vojvodić, Srđan Vuković), koji je sudijskim preglasavanjem izgubio za ulazak u finale, a potom identično sa 3:2 i za bronzanu medalju kroz repasaž
KK Podgorica, Foto: Fejsbuk
Ažurirano: 06.06.2015. 22:00h

Crnogorski karatisti nijesu uspjeli da se domognu medalje na 13. Prvenstvu evropskih regija. Najbliži cilju, medalji na velikoj smotri u Parizu bio je kata tim KK Podgorica (Stefan Pajović, Mijat Vojvodić, Srđan Vuković), koji je sudijskim preglasavanjem izgubio za ulazak u finale, a potom identično sa 3:2 i za bronzanu medalju kroz repasaž.

"Žrijeb je bio neumoljiv, jer smo u prvom kolu imali alpsku regiju Francuske, koju smo ubjedljivo dobili sa 5:0, a potom i favorizovanu Valensiju sa 3:2. U borbi za finale ostala nam je kata empi, manje vrednovana, jer protiv domaćina u prvom krugu nijesmo smjeli da kalkulišemo i išli smo sa najjačom katom. Za debitantski nastup kluba na ovako velikom takmičenju sam prezadovoljan, jer je prosjek godina mog tima tek 20", kazao je Jugoslav Bukilić, trener KK Podgorica.

U repasažu je za bronzu, ali porazom od 5:0 od Andaluzije, zaustavljen i kata tim Budućnosti. Karatistkinje Omladinca, kao i na Evropskom prvenstvu u Istanbulu, izgubile su od Rusije (1:1), ali ne u ekstra meču, već ovog puta zbog slabijeg poen količnika.