Prevc niže pobjede

2 komentar(a)
Peter Prevc, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 20.12.2015. 15:30h

Slovenac Peter Prevc pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u švajcarskom Engelbergu. Prevc, koji je i juče bio najbolji u Englebergu, bio vodeći nakon prve serije, a do devete pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 138,5 i 142 metra, za koje je dobio 304,2 boda. Prevc je ove sezone slavio i u ruskom gradu Nižnji Tagil.

Njemac Mihal Hejbok bio je drugi skokovima od 136,5 i 135,5 metra i zbirom od 284,8 metra. Norvežanin Kenet Gengnes osvojio je treće mjesto skokovima dužine 135 i 132 metra, za koje je dobio 279,8 metra. Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Johan Andre Forfang (136 i 131), Slovenac Domen Prevc bio je peti (137 i 128,5), a šesti branilac trofeja, Njemac Zeverin Frojnd (134 i 131).

Prevc se pobjedom učvrstio na prvom mjestu u plasmanu Svjetskog kupa sa 564 boda. Frojnd je drugi sa 399, a treći Gengnes sa 370 bodova.