Protiv Slovačke nije bilo pada koncentracije

Crnogorski odbojkaši u Baru upisali prvu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo
50 pregleda 0 komentar(a)
Miloš Ćulafić, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 19.08.2018. 20:02h

Za razliku od Kišinjeva, u duelu sa Moldavijom (2:3), ovoga puta vođstvo od 2:0 u setovima nijesu ispustili, već su ga pretvorili u važnu pobjedu – crnogorski odbojkaši su u Baru upisali prvi trijumf u ovim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, protiv Slovačke, selekcije sa najvećim rejtingom u grupi.

Tako se Crna Gora vratila na željeni put, u ravnopravnu borbu za prvi plasman na veliko takmičenje.

A već u narednom meču, u srijedu takođe u Baru, protiv Islanda ima priliku da veže dvije pobjede, koliko nakon dva kola ima jedino Moldavija, koja je u gostima pobijedila Island sa 3:0.

Da li je selektor Veljko Bašić našao dobitnu kombinaciju, pokazaće nastavak kvalifikacija, tek postava – tehničar Rajko Strugar, korektor Miloš Ćulafić, primači Vojin Ćaćić i Marko Bojić, srednji blokeri Luka Šuljagić i Luka Babić, te libero Nikola Lakčević donijela je znatno sigurniju, bolju, ali i borbeniju igru, sa puno više energije nego što je to bio slučaj na premijeri sa Moldavijom. Zato Bašić nije izvršio nijednu izmjenu tokom meča!

Prvi set je bio neizvjestan od početka do kraja. Crna Gora je povela 3:1 i 5:3, Slovačka je preokrenula na 9:6, a od 10:10 do 18:18 se igralo poen za poen. Tada je Slovačka stekla dva poena prednosti (20:18) i čuvala ih do 23:21. Ćaćić iz prvog napada, a onda i Bojić iz kontre donijeli su izjednačenje, dok Ćulafić nije iskoristio kontru (zaustavio ga je trojni blok) za prvu set loptu, do koje su prvi došli gosti, ali je nijesu iskoristili. Nakon greške korektora Mihaloviča, Crna Gora je došla do svoje prve set lopte, koju je odmah iskoristila asom Babića na servisu.

Naša selekcija je znatno lakše osvojila drugi set, u kojem je vodila od početka do kraja, igrajući odlično u svim elementima igre. „Crveni“ su prvi put do četiri poena prednosti stigli na 6:2, a odlučujuću seriju su napravili od 14:12 do 18:12, kada je ovaj set odlučen.

Treći set je bio neizvjestan kao i prvi, iako je do 19:16 izgledalo da će Crna Gora lako do maksimalnog trijumfa. Međutim, gosti su prvo izjednačili na 19:19, a onda i prekrenuli na 23:21, i prvi došli do set lopte na 24:23, ali je nijesu iskoristili, kao ni naredne dvije, na 25:24 i 26:25. Naša selekcija je do pobjede došla sa dva bloka, prvi je napravio Babić, za 27:26, a drugi, zakonačnih 3:0, Ćulafić, najbolji poenter utakmice...

Crna Gora – Slovačka 3:0 (26:24, 25:19, 28:26)

Bar – Dvorana: „Topolica“. Gledalaca 650. Sudije: Savić (Bosna i Hercegovina), Sirakov (Bugarska). Poeni iz napada: Crna Gora 34, Slovačka 37. Poeni iz bloka: Crna Gora 9, Slovačka 7. Poeni iz servisa: Crna Gora 7, Slovačka 4. Greške: Crna Gora 21, Slovačka 29.

Crna Gora: Minić, Babić 4, R. Strugar 4, Ćaćić 5, Radonić, Lakčević (libero 1), M. Bojić 14, Ćuk, S. Bojić (libero 2), Milić, Šuljagić 6, Vukašinović, Ječmenica, Ćulafić 17.

Slovačka: Mihalovič 14, Kriško 8, Kohut 5, Kubs (libero 1), Vitko (libero 2), Jančura 1, Luks 6, Patak 6, Ihnat, Krajčovič 5, Zaćko 1, Gavenda 1, Ludha 1, Firkal.