Prvenstvo Crne Gore: Rekordi Perunović, Miletića i Balijagić

Perunović je nova rekorderka u disciplini 3000 metara stipl, a trku je završila za deset minuta i 40,1 sekundu.
179 pregleda 0 komentar(a)
Aleksandar Miletić, Slađana Perunović i Ena Balijagić, Foto: Atletski savez Crne Gore
Ažurirano: 08.06.2013. 19:49h

Članovi atletskog kluba Nikšić, Slađana Perunović, Aleksandar Miletić i Ena Balijagić iz bjeločpoljskog Jedinstva postavili su nacionalne rekorde na pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Crne Gore u Baru.

Ona je trijumfovala i na hiljadu i po metara sa rezultatom četiri minuta, 55 sekundi i devet stotinka.

U muškoj konkurenciji na hiljadu i po metara najbolji je bio Goran Ivanović iz AK Nikšić (4:17,15).

Miletić je postavio pionirski rekord na 400 metara, koji od danas glasi 53 sekunde dvije stotinka, dok je nova rekorderka na 100 metara, u konkurenciji mlađih pionira.

Ona je 100 metara istrčala za 13,50 sekundi.

U konkurenciji seniora na 100 metara titule prvaka osvojile su Kristina Dubak iz AK Nikšić (12,73) i člans beranskog Lima Dragoje Rajković (11,67).

Dubak je pobijedila i na 400 metara (1:01,83), dok je u muškoj konkurenciji najbrži bio Stefan Bečanović, član Lima (49,83).

Njegov klupski drug Nikola Komatina novi je prvak Crne Gore u bacanju kugle (15,86), dok je u ženskoj konkurenciji najbolja bila članica Tare Kristina Rakočević (13,34).

Rakočević je trijumfovala i u bacanju diska (45,49), dok je novi prvak Crne Gore u bacanju koplja član Draževine, Ognjen Kasalica (61,64).

Titulu prvaka u skoku u dalj osvojio je član Lima Dragoje Rajković (6,68), u visu pobijedio je Mitar Đukanović iz Lovćena (181), a u troskoku Tamara Vojvodić-Simić iz AK Bar (10,84).

U trci na 100 metara sa preponama najbolja je bila Ana Mrvaljević iz Lovćena (17,18), a na pet hiljada metara Dragoljub Koprivica iz Mornara (16:31,1).

Šampionat će biti nastavljen sjutra u deset sati.

Prvenstvo Crne Gore je izborno za sastav atletske reprenzetacije Crne Gore za četvrto ekipno prvenstvo Evrope – treće lige, koje će 22. i 23. juna biti održano u slovačkoj Banjskoj Bistrici.