Obezbijeđene još najmanje tri medalje
61 pregleda 0 komentar(a)
Boćari, Foto: COK
Ažurirano: 30.05.2017. 19:47h

Atletičarka Marija Vuković i tandem u bućanju Miroslav Petković - Đuro Milanović osvojili su zlatne medalje za Crnu Goru, prvog dana takmičenja na Igrama malih zemalja u San Marinu.

Marija Vuković je sa preskočenih 191 centimetar slavila u skoku u vis. To je njeno četvrto zlato na ovom takmičenju, na kome je bila najbolja 2011, 2013. i 2105. godine.

Petković i Milanović su, s druge strane, na debitantskom nastupu osvojili najsjajnije odličje.

Boćari su obezbijedili još najmanje jednu medalju, jer će se sjutra u polufinalu pojedinačne konkurencije sastati zlatni tandem - Petković protiv Milanovića.

Atletičar Tomaš Đurović osvojio je srebro u bacanju kugle, ali je bio daleko od svog najboljeg rezultata - bio je skoro metar kraći.

Srebro mu je donio hitac od 18,80 metara, a nacionalni rekord koji je on postavio iznosi 19,74.

Stonoteniseri i stonoteniserke plasirali su se u polufinale i obezbijedili medalju - kojeg sjaja, znaće se sjutra.

Luka Bakić i Filip Radović ostvarili su maksimalan učinak protiv Islanda i San Marina - oba duela završili su sa 3-0 u pobjedama.

Snežana Ćulafić i Ivona Petrić savladale su Kipar i Monako maksimalnim skorom 3-0, a protiv San Marina slavile 3-2 u pobjedama.

Košarkaška reprezentacija pobjedom je otvorila nastup u San Marinu, savladavši Luksemburg 79:57.

Sjutra od 17 i 30 rival je Andora.

Streličari Milan Borović i Mina Šibalić plasirali su se u četvrtfinale turnira u San Marinu.

Borović je u kvalifikacijama završio kao petoplasirani sa 632 kruga.

Isti plasman ostvarila je i Šibalić, koji je kvalifikacije završila sa 547 krugova.

Četvrtfinalne borbe na programu su u četvrtak.

Plivač Boško Radulović kao osmoplasirani završio je nastup u finalu trke na 100 metara slobodnim stilom.

On je finalnu trku trku isplivao za 52 sekunde i 81 stotinku.

Radulović je ranije danas u kvalifikacijama zauzeo šesto mjesto u vremenu od 52,95 sekundi.

U kvalifikacijama trke na 100 metara slobodno zaustavljena je Jovana Terzić.

Ona je bila peta u svojoj grupi sa rezultatom minut i 33 stotinke, što je bilo deseto vrijeme u kvalifikacijama.

Plasman u finale izborio je strijelac Jovica Marković, koji je u kvalifikacijama u trapu bio peti.

Tandem u bič-voleju Andrej Bojić - Marko Bagarić poražen je od para iz San Marina 2:0 (21:12, 21:18).

Sjutrašnji program

Crnogorski sportisti drugog takmičarskog dana Igara malih zemalja Evrope nastupiće u sedam sportista.

Nastupiće džudisti Jovana Peković, Ivana Šunjević, Elma Ličina, Marko Bubanja, Balša Sinanović, Arso Milić, Jusuf Nurković i Danilo Pantić u eliminacionim borbama koje će početi u 12 sati.

Finalni program planiran je za 16 sati.

Streličari će, u miksu, na strelištu u 15, dok je za deset sati zakazan početak kvalifikacija na 100 metara leptir u kojima će nastupiti Boško Radulović.

U isto vrijeme stonoteniseri startovaće polufinalne borbe stonotenisera u ekipnoj konkurenciji.

U 14 sati su nastupi bućara u polufinalu pojedinačne konkurencije.

Košarkaši će u 17 sati i 30 minuta igrati protiv Andore.

U 13 sati u kvalifikacijama nastupiće strijelci Miloš Božović, Nemanja Obradović i Anđela Miličković, dok je za 15 sati zakazan duel sa Andorom u odbojci na pijesku.