Raković i Maksimović zaustavljene u četvrtom, Konjević u prvom kolu

57 pregleda 0 komentar(a)
Marina Raković, Jelena Maksimović, Dragana Konjević, Foto: KK Omladinac
Ažurirano: 09.09.2017. 18:52h

Crnogorske karatistkinje Marina Raković i Jelena Maksimović zaustavljene su u četvrtom, dok je Dragana Konjević nastup na turniru Premijer lige u Lajpcigu završila u prvom kolu.

Raković je na startu takmičenja u kategoriji do 68 kilograma pobijedila Italijanku Saru Riati 6:0, u drugom kolu eliminisala je Čileanku Ivet Li Ženg 4:0, a u trećem Ruskinju Ingu Šeroziju 1:0.

Poražena je od domaće takmičarke Johane Kner 1:0, koja će se boriti za bronzanu medalju.

Maksimović je bila slobodna na startu takmičenja u kategoriji do 61 kilograma, u drugom kolu savladala je Karinu Medinu Diaz iz Dominikanske Republike 1:0, a u trećem Francuskinju Lauru Siver 1:0.

Poražena je od Holanđanke Lin Šnel 1:0.

Konjević je u prvom kolu kategorije preko 68 kilograma izgubila od Matee-Noah Medić iz Bosne i Hercegovine 2:0.

Za bronzanu medalju sjutra će se boriti Mario Hodžić,koji je borbu za medalju u kategoriji do 67 kilograma izborio sa pet pobjeda.

Protivnik u borbi za pobjedničko postolje biće mu Japanac Masamiči Funaši.

Hodžić je juče u grupi pobijedio Turala Aglarzadea iz Azerbejdžana 2:0, Luisa Alberta Trivina iz Kolumbije 2:0, Moamena Mohameda iz Egipta 3:0 i u meču za četvrtfinale Japanca Hirota Šinoharu 3:0.

U četvrtfinalu eliminisao je Stefana Pokornija iz Austrije 2:0.

Polufinalna borba između Hodžića i Brazilca Vinisiusa Figeire završena je bez pobjednika, pa su finalistu odlučile sudije izjašnjavanjem.

Turnir Premijer lige u Lajpcigu okupio je 1384 takmičara.