Remi Alumunijuma i Mornara

Kuglaši Aluminijuma i tivatskog Mornara igrali su neriješeno 4:4, u meču 2. kola prvenstva Crne Gore, koje je u nedjelju održano u tivatskoj dvorani "Župa".
Ažurirano: 25.03.2014. 21:58h

U ovom kolu slobodna je bila Doklea.

"Kao i što se očekivalo u duelu između Aluminijuma iz Podgorice koja je ušla u ovu takmičarsku sezonu sa dva jako kvalitetna pojačanja Jokovićem i Ivanovićem, i ekipe prošlogodišnjeg prvaka Mornara iz Tivta, viđena je jedna jako interesantna utakmica koja je sve prisutne gledaoce u kuglani podigla na noge, i gdje se nije znao ishod praktično do posljednje izbačene kugle.

Poslije prva dva bloka kuglaši Aluminijuma su vodili 3:1 i imali prednost od 19 čunjeva. Poslije prva tri seta u 3. bloku ovog meča, Joković je obezbijedio četvrti poen za ekipu Aluminijuma. Međutim, u posljednjih 30 kugli (četvrti set) neočekivano su igrači Aluminijuma Nikolić i Joković slabije odigrali, što su iskusni igrači Mornara Keretić i prvenstveno Petović vješto iskoristili i preokrenuli rezultat na čunjeve iz minusa od 29 čunjeva na plus 17 za Mornar, čime su osvojili dva jako važna meč poena za ekipu.

Poene za ekipu Mornara u duelima igrač-igrač osvojili su Sidik i Petović koji je sa rezultatom od 539 oborenih čunjeva bio igrač utakmice i ključni u sastavu Mornara u osvajanju jednog boda", navodi se u saopštenju Kuglaškog saveza Crne Gore.

Prvenstvo se nastavlja 30. marta mečom između Mornara i Doklee. Slobodna je ekipa Aluminijuma.

Aluminijum - Mornar 4:4 (3000:3017)

Vujović - Sindik (0:1) (478:527)

Ivanović - Božinović (1:0) (509:493)

Perović - Krstović (1:0) (514:485)

Đuhić - Gotesgreber (zamjena Čelanović) (1:0) (495:224+248)

Nikolić - Petović (0:1) (480:539)

Joković - Keretić (1:0) (524:501)