Remi protiv "furije": Crna Gora ide u četvrtfinale sa četvrtog mjesta

Sada se čeka naredni protivnik, u opticaju su tri - Grčka, Brazil i Mađarska. Rival Crnoj Gori u četvrtfinalu će biti tim koji osvoji prvo mjesto u grupi A, a sada je jasno samo to da ne može biti Srbija
76 pregleda 0 komentar(a)
Aleksandar Radović, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.08.2016. 17:11h

Crna Gora i Španije su odigrale bez pobjednika u posljednjem meču u grupi što znači da su se "ajkule" u četvrtfinale plasirale sa četvrtog mjesta.

Sada se čeka naredni protivnik, u opticaju su tri - Grčka, Brazil i Mađarska. Tačnije, rival Crnoj Gori u četvrtfinalu će biti tim koji osvoji prvo mjesto u grupi A, a sada je poznato samo da protivnik ne može biti Srbija.

Duel sa "furijom" je bio izjednačen od samog starta, a Crna Gora je u dva navrata u prvom poluvremenu imala dva gola prednosti (4:2 i 5:3).

Bio je to, ipak, uvod u veliku seriju "crvene furije" koja je dala četiri pogotka zaredom i povela sa 7:5.

Radović je smanjio na 7:6, Espanjol vratio plus dva (8:6), da bi Janović i Darko Brguljan u finišu treće i početkom posljednje četvrtine poravnali - 8:8.

Nakon što je Fernandes donio novu prednost protivniku, remi je potpisao Radović minut i po krije kraja.

Crna Gora - Španija 9:9 (2:2, 3:2, 2:4, 2:1)

Rio de Žaneiro - Olimpijski bazen. Sudije: Naumov (Rusija), Korizna (Poljska). Igrač više: Crna Gora 7 (4), Španija 3 (1).

Crna Gora: Radić (tri odbrane), Dr. Brguljan, Pasković 1, Petrović, Da. Brguljan 2, Radović 2, Janović 2, Čučković, Ivović, Mišić 1, Klikovac 1, Jokić, Šćepanović.

Španija: Agilar, Munaris 1, Roka 1, Alarkon, Molina 2, Mingel, Siranj 1, Espanjol 1, Taulj 1, Fernandes 1, Maljarać, Ećenike 1, Lopes Pinedo (14 odbrana).

TOK MEČA

Kraj utakmice - Crna Gora je remizirala protiv Španije i sa četvrtog mjesta ide u četvrtfinale!

Tajm-aut Gojkovića sada, na 51 sekund prije kraja.

Tajm-aut Španije minut i 30 prije kraja.

9:9 - Radović (1.30).

8:9 - Fernandes (2.14).

Čučković nije dao gol u napadu s igračem više.

Španci su prokockali napad s igračem više.

8:8 - Darko Brguljan je pogodio u napadu s igračem više (6.17).

Prvi napad u posljednjih osam minuta ima Španija, ali ga nije iskoristila.

Kraj treće četvrtine.

7:8 - Janović nakon fantastične akcije naših vaterpolista (0.15).

Darko Brguljan je promašio zicer, opet je sjajan bio Agilar.

Lopes Pinedo je zaustavio šut Ivovića. Tajm-aut Španije (1.34).

6:8 - Espanjol je pogodio (7.33).

6:7 - Radović u napadu s igračem više (3.50).

5:7 - Roka (4.08), Španci su u seriji 4:0 za četiri i po minuta.

Radović je šutirao pored gola.

5:6 - Taulj (4.38), Španci prvi put vode.

Čučković je pogodio prečku.

5:5 - Munaris je pogodio u napadu s igračem više (7.22).

Počela je treća četvrtina napadom Španije.

Kraj prvog poluvremena.

5:4 - Molina (0.04).

5:3 - Pasković (0.18).

4:3 - Ećenike je pogodio u napadu s igračem više uz pomoć bloka (0.43).

Tajm-aut Španije (1.30).

4:2 - Janović na samom isteku napada (1.30).

Kontrafaul Španaca (1.54).

Tajm-aut Gojkovića (3.29).

Na drugoj strani je Radić zaustavio šut Siranja.

"Ajkule" nisu iskoristile napad s igračem više.

3:2 - Mišić u napadu s igračem više (5.50).

Nema golova u prva dva minuta drugog dijela igre.

Prvi napad u drugoj četvrtini ima Španija.

Kraj prve četvrtine.

2:2 - Molina iz peterca (2.02).

Peterac za Španiju.

Tajm-aut Španaca (2.15).

Španci nisu iskoristili napad s igračem više.

2:1 - Darko Brguljan u napadu s igračem više (4.03).

Tajm-aut Gojkovića (4.28).

Draško Brguljan je pogodio prečku u napadu s igračem više.

1:1 - Siranj (7.03).

1:0 - Klikovac (7.39).

Prvi napad na meču ima Crna Gora. Na golu naše ekipe je Zdravko Radić, koji do sada na turniru nije branio.

Crnogorski vaterpolisti danas igraju posljednji meč u grupi B na Olimpijskim igrama - rival je Španija od 17.50.

Pred ovaj duel naš tim samo zna da je siguran učesnik četvrtfinala, a i dalje je u vazduhu ko će našem timu biti protivnik u prvom meču u nokaut fazi.

Moguć je svaki scenario, potencijalni rivali iz grupe A su Grčka, Brazil, Mađarska i Srbija, ali sve zavisi od posljednjeg gola.

Crna Gora bi u slučaju pobjede nad "crvenom furijom" u četvrtfinale pošla sa treće pozicije, ako izgubi biće četvrta...

Ako bude četvrta, Crna Gora sigurno ne bi mogla da se sastane sa Srbijom u četvrtfinalu, jer su "delfini" izgubili šanse da budu prvoplasirani u grupim A.