Rezultat bolji od igre, Crna Gora opet 3:0 protiv Mađarske

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji bio Aleksandar Minić sa 16, dok je Vojin Ćaćić zabilježio 11 poena
Vojin Ćaćić, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 28.06.2013. 19:49h

I treći put su Mađari savladani sa 3:0, ali je ovoga puta rezultat bolji od same igre – crnogorski odbojkaši su upisali petu pobjedu u Evropskoj ligi (uz dva poraza), prvu na turniru u Podgorici pred malobrojnom podgoričkom publikom, kojom su se približili vodećoj Češkoj na tri boda, pošto je Španija (uz nekoliko novih igrača u odnosu na prethodne turnire) nanijela prvi poraz Česima.

Izabranici Nikole Matijaševića su izvukli maksimum iz meča u kojem nijesu bili na nivou prethodnih mečeva, posebno u odnosu na meč sa Mađarima u Barseloni, kada su rivala “počistili” 3:0 za 54 minuta igre.

Imali su domaći odbojkaši i sreće u drugom setu, kod 20:19 za goste, kada su sudije procijenile da lopta nakon smeča Bagića nije dotakla blok, iako je utisak da je, možda, lopta okrznula ruku Šuljagića...

"Nije bilo ni lako, nije bilo ni dobro. Dobili smo 3:0, ali nismo imali našu igru. Da li zbog pritiska jer smo igrali pred domaćom publikom, ili šta li već drugo, ali nismo igrali kako znamo, kako smo igrali u Mađarskoj i Španiji. Nadam da će pritisak da popusti na sljedećem meču i da ćemo odigrati našu igru i upisati još jednu pobjedu", rekao je nakon meča Vojin Ćaćić, primač servisa Crne Gore.

Starteri su bili isti kao i na prethodnim mečevima – tehničar Vujović, korektor Minić, primači Ćaćić i Božidar Ćuk, srednji blokeri Marković i Šuljagić, te libero Rašović. Do kraja meča su u igru ulazili i svi igrači sa klupe.

Do 12:12 u prvom setu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a onda se Crna Gora serijom 3:0 odlijepila na 15:12, da bi as servisom kapitena Markovića za 19:15 i definitivno prelomila prvi set.

Drugi set je bio najinteresantniji i najneizvjesniji. Mađari su poveli od starta, na tehničkom tajm-autu su imali tri poena prednosti (12:9), ali su “crveni” uhvatili priključak na 16:16, i činilo se da su našli pravi ritam.

Ipak, Mađarska je pohvatala neke lopte u odbrani, a onda i realizovala tri kontre za vođstvo od 20:17 i tri set lopte, ali ih nije iskoristila.

Minić je donio 18. poen Crnoj Gori, Šuljagić je potom blokom na Bagiću anulirao i drugu set loptu, a onda se dogodila već opisana sporna situacija, koja je dovela do velikih, ali uzaludnih protesta gostiju.

To je, očigledno, izbacilo iz takta Mađare, pa je kod 20:20 Šuljagić izblokirao Bagića, a u sljedećem poenu je korektor Baroti poslao loptu u aut, i omogućio Crnoj Gori vođstvo od 2:0.

Tu je, praktično, bio kraj priče, jer su Mađari bili potpuno demoralisani u trećem setu, što su Marković i drugovi iskoristili i na tehničkom tajm-autu imali velikih 12:8, 1 onda su na 17:11 omogućili Matijaševiću da izvrši trostruku izmjenu, pa su Strugar, Babić i Radunović zamijenili Vujovića, Minića i Boža Ćuka.

Tri poena Mađara u nizu za 18:14 upalila su alarm kod našeg selektora (možda nepotrebno), pa je na teren vratio startere da završe meč, što se vrlo brzo dogodilo...

Crna Gora - Mađarska 3:0 (21:17, 22:20, 21:15)

Podgorica – Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 300. Sudije: Brandštater (Austrija) i Brlaš (Hrvatska). Poeni iz napada: Crna Gora 30, Mađarska 21. Poeni iz bloka: Crna Gora 8, Mađarska 10. Poeni iz servisa: Crna Gora 6, Mađarska 1. Greške: Crna Gora 20, Mađarska 20.

Crna Gora: MINIĆ 17, Babić, G. Ćuk, ŠULJAGIĆ 8, ĆAĆIĆ 11, RAŠOVIĆ (libero), MARKOVIĆ 4, Radunović, B. ĆUK 3, Milivojević, VUJOVIĆ 1, Strugar.

Mađarska: A. Sabo, BAGIĆ 4, NAĐ 5, Tot, DOMOTOR (libero), David, GERGE 6, KOVAČ 6, KOSOP 4, Nemet, BAROTI 7, D. Sabo 1.