Roma pobjednik Dakar relija

U posljednjoj etapi, koja je vožena od La Serene do Valparaisa, u dužini od 157 kilometara, trijumfovao je Belgijanac Žinijel de Vilije, dok je Roma četvrti prošao kroz cilj.
66 pregleda 0 komentar(a)
Roma, Foto: Beta AP
Ažurirano: 18.01.2014. 22:53h

Španski automobilista Nani Roma pobjednik je ovogodišnjeg Dakar relija, koji je danas završen u Čileu.

Pred start posljednje, 13. etape, Roma je imao 26 sekundi zaostatka iza

Stefana Peterhansela, ali je Francuz po naredbi tima usporio, pa čak i stao, kako bi prepustio Špancu pobjedu.

Tom naredbom je omogućeno da vozači Minija Roma, branilac titule

Peterhansel i Naser Al Atijah iz Katara, zauzmu sva mjesta na pobjedničkom postolju.

Nani Roma je, tako, objedinio titule u Dakaru u konkurenciji automobila i motora, koju je osvojio 2004. godine.

U konkurenciji motociklista, pobijedio je još jedan Španac, Mark Koma, kome je to četvrti trofej u karijeri.

Drugo mjesto zauzeo je njegov sunarodnik Đordi Viladoms, dok je Francuz Olivije Pen na cilj stigao treći.