Rosetiju zlato u skitu, Rajcu u brzoj paljbi

Gabriele Roseti, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.08.2016. 23:24h

Italijan Gabriele Roseti osvojio je titulu olimpijskog pobjednika u streljaštvu, u disciplini skit.

On je u finalu pobijedio Šveđanina Markusa Svensona 16:15.

Roseti je nastup u polufinalu izborio tek nakon dodatnog raspucavanja u kojem se sa još četvoricom strijelaca borio za dva slobodna mjesta među najboljih šest.

Bronzana medalja pripala je Abdulahu Alrashidiju, koji u Riju nastupa kao nezavisni olimpijac jer je Međunarodni olimpijski komitet suspendovao olimpijski komitet te države.

Alrashidi, koji ima 53 godine, šesti put nastupa na olimpijskim igrama,a večeras je osvojio prvu medalju.

Njemac Kristijan Rajc osvojio je zlatnu olimpijsku medalju u streljaštvu, u disciplini pištolj 25 metara brza paljba.

Rajc, evropski prvak iz Osijeka 2013. godine,do najvećeg uspjeha i karijeri došao je 34 pogotka u finalu.

On je bio najbolji i u kvalifikacijama u kojima je imao 592 pogotka

Francuz Žan Kikuampoa, sa četiri pogotka manje, osvojio je srebrnu medalju, dok je bronza pripala Kinezu Liju Juehongu sa 27 pogodaka.

Kubanac Leuris Pupo, kojije bio zlatni u Londonu, nastup je završio kao petoplasirani.