Rudar propustio priliku da izjednači, Luka Bar na korak od titule

Domaće odbojkašice su svoje velike šanse propustile u trećem i četvrtom setu...
ŽOK Luka Bar - ŽOK Rudar, Foto: OSCG
Ažurirano: 02.05.2018. 19:56h

Odbojkašice Luke Bar su na korak od odbrane titule, devete u nezavisnoj državi – izabranice Vladimira Milačića su i u Pljevljima savladale Rudar 3:1, pa su povele 2:0 u finalnoj seriji. “Sirene”, tako, imaju priliku da u subotu pred svojim navijačima stave tačku na ovu seriju.

Rudaru ostaje da žali što pred svojim navijačima nije uspio da prekine post koji protiv Luke Bar traje više od devet godina, tokom kojih su Baranke nanizale čak 37 uzastopnih pobjeda u međusobnim duelima na domaćoj sceni. A domaće odbojkašice su svoje velike šanse propustile u trećem i četvrtom setu...

Rudar je silovito otvorio prvi set, poveo je 4:0, 7:1 i 10:4, ali kada je Neda Vujadinović pogriješila u kontri za 11:4, činilo se da su kola krenula nizbrdo. Luka Bar je, naime, na servis Milane Rovčanin napravila seriju od 7:0 za vođstvo od 11:10. Nakon toga se igralo poen za poen do 19:19, a onda su gošće uspjele da osvoje četiri poena u nizu za prednost od 23:19, kada se činilo da imaju set “u džepu”.

Međutim, izabranice Nataše Marković se nijesu predavale, sa četiri zarađena poena (tri kontre, od čega dvije posljednje u setu Majde Čakar, i jedan blok), uz jednu grešku Baranki, uspjele su da preokrenu i osvoje prvi set.

Luka Bar je uzvratila u drugom setu, u kojem je Rudar samo jednom vodio, na tehničkom tajm-autu (12:11), iako je prije toga Luka Bar imala prednost od 8:4. Rezultatska klackalica je trajala do 18:17 za šampiona, koji je onda osvojio tri poena uu nizu i na 21:17 prelomio ovaj set.

U trećem setu je izgledalo da će Rudar da vrati prednost, jer je vodio od početka, 6:2, 11:6, 17:13, 21:16 i 23:19, ali nije uspio da set privede kraju. Baranke su iskoristile tu priliku, pa su serijom 6:0 preokrenule, a dva posljednja poena, iz kontre, realizovala je Pljevljanka Rovčanin, koja je ponikla u Rudaru.

Izgledalo je da su se Pljevljanke u četvrtom setu oporavile od šoka, vodile su do 22:20, imajući pritom i četiri poena prednosti, ali su ponovo u finišu zastale, što je Luka Bar iskoristila da serijom 5:0 definitivno stavi tačku na ovaj meč…

AOK Rudar – Luka Bar 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 22:25)

Pljevlja – Dvorana: “Ada”. Gledalaca: 300. Sudije: S. Simonovska (Bar), S. Kovačević (Podgorica).

AOK Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Smolović, Petrović, Marković, Džaković, Stanić (libero 1), Vujadinović, Knežević (libero 2).

Luka Bar: Petrović, Dević (libero 2), Duraković, Cenović (libero 1), Rovčanin, Slankamenac, Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjaktarović.