Šifrin novom pobjedom okončala sjajnu sezonu

Šifrin, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.03.2018. 14:43h

Sezonu u kojoj je osvojila titulu u slalomu i generalnom poretku, Mikaela Šifrin je okončala na najbolji način - američka skijašica je pobjednica posljednjeg, 12. slaloma sezone koji je vožen danas u švedskom Oreu.

Šifrin je vodeća i nakon prve vožnje, a do pobjede došla je u vremenu minut, 46 sekundi i 42 stotinke.

Upisala je 12. pobjedu ove sezone, ukupno 43. u Svjetskom kupu.

"Bilo je baš zabavno. Ovako želim da se osjećam na svakoj trci. Sanjam da ovako uvijek skijam", rekla je Šifrin poslije 32. pobjede u toj disciplini.

Šifrin je sekundu i 58 stotinki bila brža od drugoplasirane Švajcarkinje Vendi Holdener, dok je treća bila sa zaostatkom od sekundu i 59 stotinki, Šveđanka Frida Hansdotir.

Šifrin je trofej u slalomu osvojila sa 980 bodova, Holdener je druga sa 705, a treća Hansdotir sa 681 bodova.

Šifrin je vodeća i u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1.773 boda. Holdener je druga sa 1.168, a treća Viktorija Rebensborg sa 977 bodova.

"Ova sezona je bila velika za mene", istakla je Šifrin, koja je osvojila zlatnu medalju u veleslalomu i srebrnu u kombinaciji na nedavnim Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Sezona Svjetskog kupa za skijašice biće završena u nedjelju veleslalomom.