Šifrin pet od pet, najbolja i u Sent Moricu

Mikaela Šifrin, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.03.2016. 11:54h

Kako je Mihalea Šifrin počela sezonu, tako je i završila - dominatnom pobjedom. Američka skijašica je trijumfovala u posljednjem, 11. slalomu sezone koji je za Svjetski kup alpskih skijašica vožen danas u Sent Moricu.

Šifrin je, tako, pobijedila u svim trkama u kojima je nastupila ove sezone!

Bila je vodeća i nakon prve vožnje, a do pete pobjede u sezoni (dva puta je slavila u Aspenu i po jednom u Kran Montani i Jasni), ukupno 20.u karijeri (čime je dostigla idola, Janicu Kostelić), Šifrin je došla je u ukupnom vremenu 1:43,96 minuta.

Koliko je olimpijska i svjetska prvakinja danas bila superiorna, govori to da je za 2,03 sekunde bila brža od drugoplasirane, Slovakinje Veronike Velez Zuzulove, kojoj je to 26. plasman na pobjedničkom postolju u karijeri.

Šveđanka Frida Hansdotir, koja je ranije obezbijedila trofej u slalomu, bila je treća sa zaostatakom od dvije sekunde i 31 stotinku. Na sedam od 10 trka koje je završila je bila na pobjedničkom postolju.

Hansdotir je trofej u slalomu osvojila sa 711 bodova. Zuzulova je druga sa 626, a treća Švajcarkinja Vendi Holdener sa 561 bodom.

Pet ovosezonskih pobjeda ne samo da nijesu bile dovoljne američkoj skijašici za trijumf u disciplini, već je Šifrin završila tek na četvrtom mjestu sa 500 bodova.

Da nije bilo povrede i dvomjesečne pauze (preskočila je šest trka), vjerovatno bi Šifrin držala mali kristalni globus u rukama...

"Srećna sam zbog načina na koji trenutno skijam slalom. Nisam se još vratila u punu formu kada je veleslalom u pitanju, ali se osjećam veoma jako i samouvjereno sa slalomom. Ovog ljeta ću naporno trenirati da ostanem na ovom nivou, ako ne i da ga podignem", rekla je Mikaela Šifrin.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Švajcarkinja Lara Gut, koja je obezbijedila trofej, sa 1.462 boda.

Amerikanka Lindzi Von je druga sa 1235 bodova, dok je treća Njemica Viktorija Rebensburg sa 1.047 bodova.

Dame će sjutra voziti posljednji veleslalom sezone, jedina disciplina u kojoj još nije poznat pobjednik, jer se za pehar bore Austrijanka Ema Marija Brem (542 boda) i Njemica Viktorija Rebensburg (490).