Sjeverna Irska slavi, Ukrajina pokisla u Lionu!

Ažurirano: 16.06.2016. 18:05h

Sjeverna Irksa slavi prvu pobjedu svoje reprezentacije na Euru. U kišnom Lionu, u prvom meču drugog kola grupe C, "zeleno-bijela armija" savladala slabu Ukrajinu 2:0, golovima Mekolija i Mekgina u drugom dijelu. Nakon drugog poraza, Ukrajinci su praktično eliminisani.

Kraj meča.

90 + 7. min - gooooool!!! Sjeverna Irska vodi 2:0! Mekgin!

90 + 5. min - i dalje se igra u Lionu. Sjeverna Irska pred pobjedom.

90. min - počela sudijska nadoknada.

87. min - žuti karton pokazan Dalasu.

84. min - posljednja izmjena u Ukrajini - Kovaljenko/Zinčenko. Promjena i u timu Sjeverne Irske - Vašington/Magenis.

80. min - posljednjih deset minuta nade za Ukrajinu, koja pritiska, ali bez završnice.

76. min - druga izmjena u Ukrajini: Sidorčuk/Garmaš.

72. min - prvi potez ukrajinskog selektora Fomenka. Zuzulija zamijenio Seleznjova.

71. min - Ukrajina blizu izjednačenja! Kovaljenko sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

69. min - prva izmjena na meču. U timu Sjeverne Irske umjesto Varda ušao Mekgin.

67. min - Kralovec ponovo poseže za džep. Opomenut ukrajinski vezista Sidorčuk.

64. min - Vard je prvi reprezentativac Sjeverne Irske koji se našao u bilježnici češkog sudije Kraloveca.

58. min - prekid zbog grada. Igrači su u tunelu. Pauza je potrajala dva minuta. Meč je nastavljen.

Mekoli je postigao osmi gol u 63 nastupu za reprezentaciju Sjeverne Irske. Svih osam u takmičarskim mečevima.

54. min - pojačava kiša u Lionu, sa njom i pritisak Ukrajine. "Žuto-plavi" nemaju šta da čekaju više.

51. min - odgovor Ukrajine. Seleznjov poslije slobodnog udarca glavom šutirao u Mekgoverna.

49. min - goooool!!! Sjeverna Irska vodi! Mekoli! Štoper Vest Bromviča iskoristio nepažnju ukrajinske odbrane nakon prekida.

48. min - prvi korner Ukrajinaca. Seleznjov pokušao glavom, pored gola.

46. min - Sjeverna Irska otvara drugi dio meča. Selektori se nisu odlučili za izmjene na poluvremenu.

Mali navijač Sjeverne irske na poluvremenu.

Sjeverna Irska je u prvom dijelu meča uputila sedam šuteva ka golu Ukrajinaca, pet više nego u kompletnoj utakmici sa Poljskom.

Reprezentacije Ukrajine i Sjeverne Irske su u svlačionicama stadiona u Lionu, nakon najsiromašnijih 45 minuta na Euru u Francuskoj. Ukrajinci su imali više loptu u posjedu, ali nisu mogli da probiju agresivnu i pokretljivu odbranu Iraca.

45. min - u toku je posljednji minut prvog dijela. Srećom.

39. min - Sjeverna Irska bolji rival u posljednjih pet minuta. Prvi žuti karton na meču pokazan je ukrajinskom napadaču Seleznjovu.

34. min - nakon duge pauze napad Sjeverne Irske. Drugi korner za ostrvsku selekciju. Ketkart šutirao glavom preko gola.

32. min - nema prolaza za najopasnije ukrajinske igrače Konopljanku i Jarmolenka.

Aplauz navijača Sjeverne Irske posvećen njihovom nastradalom drugu Deronu Rodžersu (24), koji je prije tri dana poginuo u Nici.

24. min - šut Rakitskija sa 25 metara. Megovern sigurno interveniše.

Statistika prvih 20 minuta.

Pljusak u Lionu. Ukrajinski navijači su, međutim, na sve pripravni.

16. min - Sidorčuk šutirao preko gola Sjeverne Irske. Prvi udarac Ukrajine.

Kori i Džoni Evans su prva braća koja nastupaju za Sjevernu Irsku na nekom velikom takmičenju.

11. min - očekivan tvrd uvod. Sjeverna Irska agresivna, Ukrajina pokušava da se nametne tehnikom.

9. min - štoper Sjeverne Irske Mekoli izblokirao šut Sidorčuka. Rukom? Sudije se nisu oglašavale.

4. min - prvi udarac u okvir gol. Dalas šutirao sa dvadesetak metara iskosa, Pjatov na mjestu.

2. min - prvi korner za Sjevernu Irsku. Bez opasnosti za gol Pjatova.

1. min - sa centra kreću Ukrajinci.

Pet minuta do početka meča.

Ukrajinski selektor Mihail Fomenko u odnosu na startni duel sa Njemačkom promijenio je samo jednog igrača, i to špica - napadač Šahtjora Seleznjov zamijenio je Zozuliju.

Na drugoj strani, selektor Sjeverne Irske Majkl O`Nil izvršio je pet izmjena u početnoj postavi. Novi fudbaleri su Hjuz, kori Evans, Dalas, Vord i Vašington.

Duelom u Lionu, Ukrajina i Sjeverna Irska otvaraju drugo kolo u grupi C.

Obje reprezentacije neuspjehom su započele šampionat - Ukrajinci su izgubili od Njemačke (0:2), a Sjeverni Irci od Poljske (0:1)

Posljednji put, dvije selekcije srele su se u kvalifikacionom ciklusu za Euro 2004 - oba meča su završena bez golova.