Slađana Perunović 13. u polumaratonu

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović zauzela je danas 13. mjesto u polumaratonu, u konkurenciji 30 takmičarki
Slađana Perunović, Foto: Boris Sekulić
Ažurirano: 21.08.2011. 10:52h

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović zauzela je danas 13. mjesto u polumaratonu na 26. Ljetnoj Univerzijadi u kineskom Šenženu.

U konkurenciji 30 takmičarki, Perunovićeva je trku završila u vremenu 1:22,16 sata.

Zlatnu medalju u polumaratonu osvojila je Ro Unok iz Narodne Republike Koreje (1:16,38).

Crna Gora je, tako, završila nastup na Univerzijadi, na kojoj je učestvovala sa petoro sportista.

Džudista Nikola Vulević je eliminisan u prvom kolu, kao i ženski teniski dubl Ana Veselinović - Anđela Kankaraš.

U drugom kolu singla eliminisani su teniser Ljubomir Čelebić, te teniserke Ana Veselinović i Anđela Kankaraš, kao i par u miks dublu Ana Veselinović i Ljubomir Čelebić.

Najzad, Slađana Perunović takmičenje u trci na 5.000 metara završila je nakon trećeg kilometra, a tokom trke je odustala, kako je saopštio šef crnogorske misije na Ljetnoj univerzijadi Boris Sekulić, kako bi “sačuvala snagu za polumaraton u kojem objektvno ima najviše šansi da ostvari dobar rezultat”.