Slađana Perunović druga na Niškom polumaratonu

Perunović, koja je ispunila normu za nastup na Olimpijskim igrama u Londonu, trku je završila u vremenu 1:17,46 sata.
90 pregleda 0 komentar(a)
Slađana Perunović, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 26.05.2012. 22:09h

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović osvojila je danas drugo mjesto na 19. međunarodnom polumaratonu u Nišu, u konkurenciji 130 takmičara iz Srbije, Crne Gore, Makedonije, Bugarske, Moldavije, Ukrajine i Turske.

Ispred nje bila je jedino pobjednica srpska olimpijka Ana Subotić sa 23 sekunde boljim rezultatom od Slađane.

Treća je završila Danijela Barać iz Srbije (1:27,11).

U konkurenciji seniora pobijedio je reprezentativac Srbije Velimir Bojović (1:07,52), ispred Kristijana Sošića (1:08,04) i Darka Živanovića (1:08,30).

Član AK Nikšić, Veselin Krgović, osvojio je osmo mjesto (1:19,03), dok je deveti bio njegov klupski drug Veselin Petrušić (1:19,46), koji je osvojio prvo mjesto u kategorijama veterana od 40 do 50 godina i policije.

U okviru Niškog polumaratona promovisan je 19. Podgorički maraton.