Šlirencauer najbolji u Lilehameru

Šlirencauer je bio vodeći i nakon prve serije, a do druge pobjede ove sezone došao je skokovima od 105,5 i 97 metara, za koje je dobio 288,5 bodova.
85 pregleda 0 komentar(a)
Gregor Šlirencauer, Foto: Beta AP
Ažurirano: 07.12.2013. 21:25h

Austrijanac Gregor Šlirencauer pobjednik je trećeg takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u Lilehameru.

To je njegova 52. pobjeda u Svjetskom kupu.

Japanac Taku Takeuči osvojio je drugo mjesto skokovima dužine od 99 i 100,5 metara i zbirom od 283,5 bodova.

Njemac Rajhard Frajtag bio je treći skokovima od 99,5 i 101 metar, za koje je dobio 280,3 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Andreas Bardal (97 i 99), a na petom Poljak Macej Kot (98,5 i 99).

Slovenac Robert Kranjec (97 i 97,5) osvojio je osmo mjesto.

Šlirencauer je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 200 bodova.

Takeuči je drugi sa 159, dok treće mjesto dijele Njemci Andreas Velinger i Marinus Kraus sa po 136 bodova.

Lilehamer će i sjutra biti domaćin takmičenja u skijaškim skokovima.