Šlirencauer najbolji u Vikersundu, Morgenšernu titula

Tomas Morgenštern je današnjim petim mjestom obezbijedio titulu u Svjetskom kupu, drugu u karijeri.
99 pregleda 0 komentar(a)
Morgenštern, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.02.2011. 14:54h

Austrijanac Gregor Šlirencauer pobjednik je današnjeg takmičenju skijaškim skokovima u norveškom Vikersundu, ali razloga za slavlje imao je i njegov sunarodnik Tomas Morgenštern, koji je današnjim petim mjestom obezbijedio titulu u Svjetskom kupu, drugu u karijeri.

Šliri je drugi put u dva dana pobijedio u Vikersundu (juče je prvo mjesto podijelio sa Norvežaninom Evensenom), a danas je to učinio skokovima od 227 i 237,5 metara za koje je dobio 487,5 bodova, i upisao 34. trijumf u karijeri.

Drugo mjesto danas je zauzeo Johan Remen Evensen, skokovima od 230,5 i 226 metara (476,6 bodova), dok je treći bio Poljak Adam Mališ skokovima od 213 i 230,5 metara, koji su mu donijeli 447,8 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Švajcarac Simon Aman (209,5 i 238,5), a na petom Austrijanac Tomas Morgenštern (216,5 i 216,5), koji pred posljednja tri takmičenja ove sezone ima nedostižnih 1596 bodova, dok je njegov najbliži pratilac Simon Aman iz Švajcarske do sada sakupio 1209. Treći je Mališ sa 1.045 bodova.

Svjetski kup se nastavlja tek 13. marta u finskom Lahtiju, jer najbolje ski skakače od 22. februara do 6. marta u Oslu očekuje Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama.