Šoć u polufinalu kvalifikacija za OI

Šoć je večeras u trećoj grupi osvojio šesto mjesto mjesto sa rezultatom 46 sekundi i 71,6 stotinki.
74 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 16.05.2012. 20:57h

Crnogorski kajakaš Milutin Šoć plasirao se u polufinale trke na 200 metara na evropskim olimpijskim kvalifikacijama u poljskom Poznanju.

Prema propozicijama, pobjednici tri kvalifikacione grupe obezbijedili su direktan plasman u finale, dok su plasirani od drugog do sedmog mjesta izborili nastup u polufinalu.

Polufinalne trke na programu su sjutra.

“Šoć ima dosta tešku grupu. Mi se nadamo prolasku u finale, ali biće teško. Sa uslovima koje ima u Crnoj Gori mi smo zadovoljni njegovim visokim plasmanom. Ovo su olimpijske kvalifikacije gdje učestvuju najbolji”, rekao je Predsjednik Crnogorskog kajakaškog saveza, Vladimir Šoć agenciji MINA.

Šoć je danas u Poznanju bio polufinalista trke na hiljadu metara i nastup završio na posljednjem, devetom mjestu u grupi sa rezultatom četiri minuta, 26 sekundi i 16,3 stotinke.

U kvalifikacijama, koje su održane jutros, bio je sedmi u grupi (5:05,457).

Predsjednik Crnogorskog kajakaškog saveza kazao je da crnogorskog kajakaša u Poznanju očekuje i Svjetski kup.

“Žao mi je što Milutin Šoć nije imao bolje uslove za rad, jer bi sigurno bio putnik za London. Ovako, sve zavisi od bodova koje će skupiti na olimpijskim kvalifikacijama i na Svjetskom kupu koji je narednih dana.