Španija pala na startu, sad se i Crna Gora pita!

Crna Gora je danas u Kosladi (provincija Madrid), u prvom kolu C grupe, pobijedila domaću Španiju 3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:18)
75 pregleda 4 komentar(a)
Odbojkašice Crne Gore, Foto: Www.cev.lu
Ažurirano: 23.05.2014. 20:11h

Svi protivnici u grupi su ih smatrali autsajderima, ali su već na startu ne samo pokazale zube, već su ostvarile i veliku pobjedu - odbojkašice Crne Gore su večeras na startu prvog od dva turnira druge runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, u Kosladi (provincija Madrid), iznenadile domaću Španiju sa 3:1 i osvojile tri velika boda.

Izabranice Vladimira Milačića su upisale istorijsku, prvu pobjedu za Crnu Goru u drugoj rundi nekih kvalifikacija, ali i pokazale da žele da urade nešto više i u ovoj kvalifikacionoj grupi, u kojoj je Češka na u prvom kolu bila bolja od Slovenije 3:1 (25:14, 25:11, 22:25, 25:19.

Pobjeda protiv Španije je potpuno zaslužena, čista, jer su Tanja Bokan i drugarice dominirale u setovima koje su dobijale.

U drugom je, istina, Španija priprijetila na 18:18, ali su naše odbojkašice u završnici uspjele da stignu do vođstva od 2:0.

Nakon lako izgubljenog trećeg seta, Crna Gora nije dozvolila sebi pad koncentracije u četvrtom, već je od starta stavila do znanja protivniku da želi pobjedu, koju je na kraju i ostvarila.

"Odigrali smo odličnu utakmicu u fenomenalnoj atmosferi koju je domaćin imao na tribinama. Smatram da je timski duh pobijedio i da je svaka igračica odigrala veoma dobro. Posebno je na ishod posljednjeg seta, ali i utakmice, uticao ulazak Elze Hadžisalihović, koja je osvojila nekoliko ključnih poena u četvrtom setu", rekao je selektor odbojkašica Vladimir Milačić.

Pobjeda protiv Španjolki će sigurno dati krila crnogorskim odbojkašicama, koje danas (15 časova) očekuje duel sa Češkom, prvim favoritom ove grupe.

"Protiv Španije smo ostvarile sjajnu pobjed. Presudio je odličan prijem i napad. Sada treba da nastavimo u ovom ritmu i na krilima ove pobjede odigramo još bolje protiv Češke", rekla je tehničarka Crne Gore Evgenija Milivojević.

Drugi turnir na programu je od 30. maja do 1. juna u Plzenu.

Prema propozicijama, najuspješnija selekcija, nakon dva turnira i šest odigranih kola, izboriće plasman na šampionat, dok će drugoplasirana igrati baraž.

Španija - Crna Gora 1:3 (19:25, 22:25, 25:18, 18:25)

Koslada - Dvorana: „El Plantio“. Gledalaca: 1.100. Sudije: Arturo di Đakomo (Belgija) i Ilarija Vanji (Italija). Poeni iz napada: Španija 39, Crna Gora 46. Poeni iz bloka: Španija 7, Crna Gora 9. Poeni iz servisa: Španija 8, Crna Gora 7. Greške: Španija 31, Crna Gora 30.

Španija: BEDMAR 2, KORAL, Sančes 5, KOREA ESTEBAN 11, Kosta, Delgado Garsija, Portero 6, Karo Garsija, GONZALES 11, KOLAR 11, GONZALES GERERO 8, LOPES (libero).

Crna Gora: BOKAN 20, OTAŠEVIĆ 8, PEROVIĆ 4, Kovačević, MILIVOJEVIĆ 4, CENOVIĆ (libero), Hadžisalihović 2, Džaković, IVANOVIĆ 13, MILOVIĆ 11, Bojović, Laković.