Španjolke očitale lekciju "lavicama" u Riju

90 pregleda 0 komentar(a)
Katarina Bulatović, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.08.2016. 21:18h

Crnogorske rukometašice startovale su teškim porazom od Španije. "Furija" je od starta bila bolja od dekoncentrisanih "lavica i na kraju je slavila zasluženih 25:19.

Isuviše grešaka naših igračica Španjolke su znale da iskoriste, a na golu su imale izuzetno raspoloženu Navaro.

Sa druge strane, naše su previše puta dozvolile kontru, promašile i dva bitna penala, a nekoliko puta je okvir gola spasao mrežu Navaro.

U prvom poiluvremenu čak deset tehničkih grešaka, do kraja 18, dozvolile su Španiji da slavi laku pobjedu.

Španija je imala sjajan koncept igre i veliki broj raspoloženih igračica, a "lavicama" preostaje da se pripreme za Angolu i vrate u pobjednički ritam.

U grupi A je Brazil dobio Norvešku (31:28), a iz grupe će morati da ispadne jednna od pet sjanih selekcija! Pošto Rumunija igra prvi duel sa Angolom.

Tajm-aut Horhea Duenjasa

Naše rukometašice nakon dana odmora će u 2,50 sati igrati sa Angolom (u noć između ponedjeljka i utorka)

17:24 Kaća Bulatović

17 izgubljenih lopti naših, šest puta okvir gola i dva neiskorišćena penala... Previše za duel s asjannom Španijom

10:15 Penal za Španiju i isključenje Raičević

Crna Gora gubi na poluvremenu prvog duela u grupi A od Španije 14:10. Dva neralizovana penala i brojne greške koje su protivnice završavale kontrom, razlog su velikom minusu do poluvremena.

"Lavice" su gubile i sa šest razlike, ali su u posljednjem minutu dozvolile da prime gol i nerealizuju penal za potpuni priključak. Slijedi neizvjesnih 30 minuta!

Prvo poluvrijeme

Navaro je odbranila penal Kaći Bulatović

10:14 Španija u posljednjoj sekundi napada daje gol, a naše imaju penal u posljednjoj sekundi poluvremena

Tajm-aut Španije

10:13 Radičević koristi višak i sa svoje pozicije pogađa gol

U 28. minutu prvo isključenje, imamo igračicu više

9:13 Lazović je iznudila prvo isključenej na meču, Bulatović postiže gol sa penala

Paula Zogbi je nova golmanka Budućnosti

Bojana Popović je izborila penal, Bonaventura se nije dvoumila, ali je Zogbi odbranila sedmerac Jovanki Radičević

4:9 Ortega je golom primorala Adžića na prvi tajm-aut

4:8 Penja je raspoložena

4:7 15. minut, Penja je opet pogodila

Navaro je sjajno odbranila Majdi Mehmedović za rezultatski priključak

4:6 Kaća Bulatović sa devet metara

Lavice nakon 11. minuta imaju tri gola minusa, Barjaktarović griješi dodavanje u kontri ali sjajno potom brani

3:6 Čaves

3:5 Rada Petrović, dala je sbve golove za "lavice"

2:5 Kabral Barbosa opet koristi kontru, treći gol Španjolki nakon presječenih lopti

2:4 Penja probija odbranu i nebranjivo šutira

2:3 Rada Petrović ne koristi višak, pogodila prečku ali je potom iz novog napada bila sigurna

1:3 Pineda sigurna u kontri

1:2, 4. minut, Rada Petrović sa penala daje prvi gol za naš tim

0:2 Barbosa koristi kontru

0:1 Martin lobom dovodi Španiju u vođstvo, nakon što Lazović nije pogodila zicer u prvom napadu

"Zlatne lavice" kreću u pohod na medalju u Riju a prvi rival im je Španija. "Lavice" su "furiju" savladale sa 27:26 u polufinalu olimpijskog turnira u Londonu prije četiri godine.

Utakmica je veoma bitna za izabranice Dragana Adžića, jer je grupa A, u kojoj nastupaju sa pravom nazvana "grupom smrti". Iz nje izlaze četiri selekcije, a pet pripadaju samom svjetskom vrhu. Brazil je danas savladao aktuelne olimpijske i svejtske prvakinje, Norvešku sa 31:28, u istoj grupi!