Španska himna pred 100.000 Rosijevih navijača

Lorenco je slavio peti put u posljednjih šest trka u Toskani
Horhe Lorenco, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.05.2016. 14:00h

Dim iz motora najtrofejnijeg motocikliste svih vremena, Valentina Rosija, već u osmom krugu, rastužio je 100 hiljada njegovih navijača u Muđelu, koji popularni Dotore nije osvojio od 2008. godine. A očekivanja je produbila pol-pozicija italijanskog vozača.

Ipak, posjetioci nijesu mogli da zažale, jer su prisustvovali jednoj od najuzbudljivijih trka, koju je dobio Rosijev klupski kolega iz Jamahe, Španac Horhe Lorenco.

On je u nevjerovatnom finišu slavio sa samo 0,019 sekundi ispred Marka Markesa na Hondi.

Treće mjesto pripalo je Italijanu Andrei Janoneu na Dukatiju, koji je tokom trke postigao rekordnu brzinu od 354,9 kilometara na sat. Ipak, zaostao je za pobjednikom četiri i po sekunde.

Lorenco, aktuelni prvak, novom pobjedom je došao na 115 bodova u generalnom poretku, 10 više od Markesa, dok je Rosi ostao na 78.

Prokletstvo pol-pozicije je u Muđelu nastavljeno i osmi put zaredom u Moto GP takmičenju, a Lorenco je slavio peti put u posljednjih šest godina u Toskani.