Srbija, Njemačka, Rusija i Belgija u četvrtfinalu, šampion mora u osminu finala - Vijesti.me
EVROPSKO PRVENSTVO ZA ODBOJKAŠE

Srbija, Njemačka, Rusija i Belgija u četvrtfinalu, šampion mora u osminu finala

U osmini finala se sastaju Poljska - Slovenija, Bugarska - Finska, Italija - Turska i Francuska - Češka.

Odbojkaši Srbije
Odbojkaši Srbije (Foto: cev.lu)

Mečeviima trećeg kola, večeras je završena grupna faza takmičenja na Evropskom odbojkaškom prvenstvu u Poljskoj.

Pobjednici četiri grupe, koji su upisali sve tri pobjede, Srbija, Njemačka, Rusija i Belgija izborile su direktan plasman u četvrtfinale.

U osmini finala će igrati drugoplasirane i trećeplasirane selekcije iz četiri grupe, a među njima su aktuelni prvak i viceprvak Francuska i Slovenija.

U osmini finala se sastaju Poljska - Slovenija, Bugarska - Finska, Italija - Turska i Francuska - Češka.

Iz daljeg takmičenja su eliminisane posljednjeplasirane ekipe iz četiri grupe, a to su Estonija, Holandija, Slovačka i Španija.

Kompletni rezultati po grupama

Grupa A (Gdanjsk)

1. kolo

Srbija – Poljska 3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

Finska – Estonija 3:2 (25:21, 25:22, 25:27, 22:25, 15:9)

2. kolo

Srbija – Estonija  3:2 (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12)

Poljska – Finska 3:0 (25:23, 25:21, 25:19)

3. kolo

Srbija – Finska 3:0 (25:20, 25:18, 34:32)

Poljska – Estonija 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

Tabela: Srbija 8, Poljska 5, Finska 2, Estonija 2.

Grupa B (Šćećin)

1. kolo

Češka – Slovačka 3:1 (25:19, 28:30, 25:16, 25:17)

Njemačka – Italija 3:2 (25:22, 21:25, 19:25, 25:19, 15:8)

2. kolo

Italija – Slovačka 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)

Njemačka – Češka 3:0 (25:19, 25:14, 25:20)

3. kolo

Slovačka – Njemačka 0:3 (18:25, 24:26, 23:25)

Češka – Italija 3:0 (27:25, 28:26, 26:24)

Tabela: Njemačka 8, Italija 7, Češka 3, Slovačka 0.

Grupa C (Krakov)

1. kolo

Rusija – Bugarska 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)

Slovenija – Španija 3:0 (27:25, 25:15, 25:16)

2. kolo

Rusija – Slovenija 3:0 (27:25, 30:28, 25:22)

Bugarska – Španija 3:0 (25:15, 28:26, 25:21)

3. kolo

Bugarska - Slovenija 3:0 (25:22, 28:26, 25:17)

Rusija – Španija 3:0 (25:19, 25:13, 25:23)

Tabela: Rusija 9, Bugarska 6, Slovenija 3, Španija 0.

Grupa D (Katovice)

1. kolo

Turska – Holandija  3:1 (25:19, 25:22, 21:25, 25:22)

Belgija – Francuska 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 23:25, 15:12)

2. kolo

Belgija – Turska 3:2 (25:22, 22:25, 21:25, 27:25, 18:16)

Francuska – Holandija 3:2 (25:22, 23:25, 21:25, 30:28, 15:12)

3. kolo

Belgija - Holandija 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

Francuska - Turska 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)

Tabela: Belgija 7, Francuska 6, Turska 4, Holandija 1.

Osmina finala (30. avgust)

Krakov

Poljska (A 2) – Slovenija (C 3)

Bugarska (C 2) – Finska (A 3)

Katovice

Italija (B 2) – Turska (D 3)

Francuska (D 2) – Češka (B 3)

Četvrtfinale (31. avgust)

Krakov

(1) Srbija (A 1) – Pobjednik meča C 2 – A 3

(3) Rusija (C 1) – Pobjednik meča A 2 – C 3

Katovice

(2) Njemačka (B 1) – Pobjednik meča D 2 – B 3

(4) Belgija (D 1) – Pobjednik meča B 2 – D 3

Krakov

Polufinale (2. septembar)

Pobjednici mečeva 1 i 2

Pobjednici mečeva 3 i 4

Krakov (3. septembar)

Finale - 20.30

Meč za 3. mjesto - 17.30


Najčitanije iz sekcije Zabava