Srbija u polufinalu protiv Rusije

Izabranici Igora Kolakovića će u polufnalu igrati protiv Rusije, koja je bila bolja od Bugarsku sa 3:1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:19).
Odbojkaši Srbije, Foto: Beta AP
Ažurirano: 15.09.2011. 19:40h

Kao 2007. godine u Rusiji, odbojkaši Srbije će igrati u polufinalu Evropskog prvenstva, ponovo protiv „baćuški” - priliku da se bore za medalju izabranici Igora Kolakovića su izborili pobjedom u četvrtfinalu protiv Francuske sa 3:1 (32:30, 25:20, 23:25, 26:24), nakon 115 minuta igre.

"Meč je bio jako težak, kao i uvijek protiv bilo kojeg protivnika kada se radi o meču koji odlučuje o prolazu u polufinale. Mislim da smo tu vrstu težine iznijeli na pravi način. Prvi set je pokazao da imamo snage da se vratimo iz jednog nervoznog početka, a sjajna završnica nam je omogućila da u drugom setu igramo dobro. U trećem setu protivnik je preuzeo inicijativu nakon prvog tehničkog tajm-auta. Ono što je dobro iz ovog seta je da smo mi, ipak, kvalitetom uspjeli da se primaknemo, da uđemo u neki vrstu egala, iako nijesmo uspjeli da preokrenemo. To nas je držalo u četvrtom setu i dalo nam nadu i snagu da ćemo istrajati do kraja", kazao je Kolaković.

Srbiju je do pobjede i reprize polufinala od prije četiri godine (Rusija je tada slavila 3:0) predvodio kapiten Ivan Miljković sa 30 poena, Nikola Kovačević je dodao 16. Sa druge strane, u francuskom timu izdvojio se Ruzije sa 27 poena.

"Tako je bilo, protiv nezgodnog protivnika, i jako sam srećan što smo na pravi i kolektivan način, zdušno, sa energijom koja je potrebna za ovako velike mečeve došli do vrijedne pobjede", dodao je Kolaković.

Rusija se revanširala Bugarskoj za poraz u meču za bronzu na prethodnom EP u Turskoj - ekipa Vladimira Alekna je porazila rivala 3:1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:19) za 103 minuta igre. Mihajlov (18 poena), Birjukov (17) i Htej (16) bili su najzaslužniji za pobjedu Rusije, dok su bugarskom timu nedovoljni bili Kazijski (17) i Nikolov (15).

Italija je u polufinalu prvi put nakon 2005. godine kada je kao domaćin osvojila zlato. „Azuri” su eliminisali Finsku 3:1 (25:18, 25:20, 29:31, 25:21). Savani (22) i Laško (20) su predvodili Italijane do pobjede, dok je Oivanen (17) bio najbolji u finskom timu.

Italijane u polufinalu očekuje duel sa Poljskom, aktuelnim prvakom Evrope, koja je u četvrtfinalu nanijela Slovačkoj prvi poraz na EP (25:23, 25:17, 25:19). U redovima Poljske izdvojili su se Kubiak (12) i Kurek (11), dok je kod Slovaka Nemec (10) bio najbolji poenter.

Polufinalni mečevi na programu su u subotu u Beču, prvo će na teren Italija i Poljska (15 časova), potov Srbija i Rusija (18).