Srebro i bronza za kata timove

Crnogorski karatisti šampionat u Dubrovniku su završili sa 12 medalja – dvije zlatne i po pet srebrnih i bronzanih
115 pregleda 0 komentar(a)
Karate kate, Foto: Mina
Ažurirano: 02.12.2018. 14:05h

Crnogorski karatisti posljednjeg, trećeg takmičarskog dana Balkanskog prvenstva u Dubrovniku osvojili su dvije medalje – po jednu srebrnu i bronzanu.

Srebrni je bio ženski kadetsko-juniorski kata tim, dok je bronzana medalja pripala muškom kadetsko-juniorskom kata timu.

Trio Budućnosti, u sastavu Hana Šendelj, Mila Mraković i Maša Đukanović, u finalnom meču poražen je od Makedonije 4:1. Prethodno je u polufinalu ekipa selektorke Nele Tatar savladala Hrvatsku 4:1.

“Naporno smo trenirale i pripremale se za nastup u Dubrovniku. Zadovoljna sam rezultatom, iako mi je žao što nijesmo pobijedile u finalu. Čini mi se da smo to i zaslužile, ali bilo je što je bilo. Nastavićemo da treniramo i nadam se osvajamo medalje i na jačim takmičenjima”, kazala je Šendelj.

Muški tim, u sastavu Kenan Nikočević, Arijan Kočan i Nikola Milić, u meču za bronzanu medalju pobijedio je Sloveniju 5:0. Trio Bara, koju je u Dubrovniku predvodila selektorka Slavka Maksimović, u polufinalu poražen je od Makedonije 3:2.

“Srećan sam zbog osvojene medalje. Žao mi je zbog poraza u polufinalu, više zbog načina na koji smo izgubili. Na početku sam karijere, svjestan sam da će biti i poraza i pobjeda. Slično sam doživio i u pojedinačnoj konkurenciji. Nastaviću da radim i borim za još pobjeda i medalja”, kazao je Nikočević.

Na pragu do medalje bila je i ekipa u borbama mlađih seniora, koja je u meču za treće mjesto izgubila od Bosne i Hercegovine. Meč je završen neriješeno, ali je selekcija BIH zahvaljujući većem broju osvojenih poena osvojila bronzanu medalju. U ekipi mlađih seniora nastupali su Nenad Dulović, Stefan Gojčević, Adnan Kući, Vladimir Smolović i Ilija Radonjić

Ekipa selektora Slobodana Vlahovića poslije velike drame izgubnila je i meč sa Hrvatskom u polufinalu 3:2.

Muška kadetska ekipa u borbama poražena je u prvom kolu od Rumunije 3:1, muška juniorska selekcija na startu izgubila je od Turske 3:0, kao i ženska juniorska od Makedonije 2:0.

Crnogorski karatisti šampionat su završili sa 12 medalja – dvije zlatne i po pet srebrnih i bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su mlađi senior Nenad Dulović (do 60) i junior Bojan Bošković (do 68), srebrni su bili mlađi senior Vladimir Mijač (kate), kadet Njemanja Mikulić (do 57) i juniorke Ivana Bujković (kate) i Milena Jovanović (borbe, preko 59).

Bronzane medalje pripale su mlađim seniorka Vasilisi Bujić (preko 68) i Jovani Marić (kate), juniorki Mili Mraković (kate) i kadetu Vladimiru Vukčeviću (do 57).