Svindalu mali Kristalni globus u superveleslalomu

Aksel-Lund Svindal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.03.2014. 13:01h

Norveški skijaš Aksel Lund Svindal osvojio je mali kristalni globus u superveleslalomu.

On je danas u Kvitfjelu, u petom superveleslalomu sezone, osvojio četvrto mjesto i trku prije kraja obezbijedio trofej u toj disciplini.

Svindal je i prošle godine bio najbolji u superveleslalomu, a juče je osigurao i mali kristalni globus u spustu.

Pobjednik petog superveleslaloma sezone je olimpijski šampion u toj disciplini iz Sočija, Norveženin Kjetil Jansrud.

On je do druge pobjede ove sezone, ukupno treće u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 31 sekunda i 39 stotinki.

Jansrud je u petak pobijedio u spustu, a ima i trijumf u superveleslalomu, početkom marta 2012. godine.

Sve tri pobjede ostvario je u Kvitfjelu. Jansrud je za 26 stotinki bio brži od drugoplasiranog Švajcarca Patrika Kuenga, dok je trećeplasirani Austrijanac Matijas Majer imao zaostatak od 33 stotinke.

Svindal je završio na četvrtom mjestu, peti je bio Austrijanac Vinsent Krišmajer, a šesti njegov sunarodnik Romed Bauman.

Svindal je u plasmanu superveleslaloma osvojio 346 bodova. Kueng je drugi sa 239, a treći Jansrud sa 227 bodova.

Svindal je vodeći i u generalnom plasmanu Svjeskog kupa sa 1032 boda i ima 77 više od drugoplasiranog Austrijanca Marsela Hiršera.

Francuz Aleksis Pinuturo je treći sa 774 boda.