Svjetsko zlato Danila Lučića

Danilo Lučić je slavio u najprestiožnijoj, teškoj kategoriji konkurencije mlađih seniora i to nakon šest sjajnih borbi.
52 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 14.10.2011. 07:58h

Crnogorski karatisti zapanjili su svijet na Svjetskom prvenstvu za mlađe seniore, juniore i kadete u Maleziji. Danilo Lučić je slavio u najprestižnijoj, teškoj kategoriji konkurencije mlađih seniora i to nakon šest sjajnih borbi.

As Onogošta, koji ima najsjajnije evropske medalje u mlađim uzrasnim kategorijama, tek je u 3. kolu dozvolio rivalu, Brazilcu Dos Santosu, da poentira (4:2), prije njega sa 2:0 savladao je Iranca Musavipoura, a potom sa 4:0 Engleza Lamberta. U četvrtfinalu je sa 2:0 savladao Bjelorusa Grineviča, a u polufinalu Rusa Areškina sa čak 5:1. U finalu je u dramatičnoj borbi savladao i Turčina Ridvana Kaptana sa 3:2.

A o konkurenciji u Malaki ponajbolje govori spisak takmičara, 1.167 iz 81 zemlje

Osim Lučića sjajni su bili Nemanja Brašanac do 68 i Ljubiša Mihailović do 78 kilograma, kao i Mijat Vojvodić u katama. Svi oni zaustavljeni su na korak od medalje, u četvrtfinalnim duelima i to od takmičara koji su gubili u polufinalu.

Zato nijedan od naših karatista nije dobio šansu kroz repasaž. jedino je u 1. kolu eliminisana Ana Drašković, kojoj je Francuskinja Tiju bila nepremostiva prepreka.

Pomalo neočekivano, naši karatisti su u Maleziju otputovali bez pompe i bilo kakve najave.

"Nijesmo željeli da stvaramo pritisak takmičarima, pa ćemo uspjeh proslaviti kada se naši reprezentativci vrate. A tačno je da smo još od početka godine najavljivali da možemo do medalje na Svjetskom prvenstvu u Malaki, a ka tom cilju naša reprezentacija je počela pripreme još početkom ljeta. Malo sportske sreće nedostajalo nam je da u konkurenciji mlađih seniora uzmemo još tri medalje, ali eto, mi smo se nadali medalji, ali zlato... U konkurenciji juniora u Malaki će se 14. oktobra boriti Jelena Maksimović do 48 kilograma i Strahinja Rajković do 68. U nedjelju 16. oktobra će na tatami i naš jedini predstavnik u konkurenciji kadeta, Vido Kopitović”, kazao je Boris Vuković, sekretar Karate saveza Crne Gore.