Tanja Putiainen na kraju sezone završava karijeru

Putiainen je na svojoj Fejsbuk stranici napisala da će velesalom u nedjelju biti njena posljednja trka u Svjetskom kupu.
51 pregleda 0 komentar(a)
Putiainen, Foto: Beta AP
Ažurirano: 10.03.2014. 22:46h

Finska skijašica Tanja Putiainen saopštila je danas da će na kraju sezone završiti karijeru.

"Voljela sam ovaj sport i počastvovana sam što sam mogla da imam dugu karijeru", navela je 33-godišnja skijašica.

Ona je na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu 2006. godine osvojila srebrnu medalju u veleslalomu i to je jedina medalja u istoriji Finske u alpskom skijanju na ZOI.

Na Svjetskom prvenstvu u Bormiju 2005. godine osvojila je srebrne medalje u slalomu i veleslalomu, a četiri godina kasnije u Val d'Izeru bronzane medalje u tim disciplinama. Takođe, osvojila je dvije šampionske titule u Svjetskom kupu u veleslalomu i jednu u slalomu.