Ubjedljiv poraz Crne Gore od Norveške

84 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 12.08.2016. 21:18h

I da su im bodovi nešto značili, teško da bi rukometašice Crne Gore mogle išta da urade protiv Norveške.

Ovako, svjesne da nemaju nikavu šansu da se domognu četvrtfinala Olimpijskih igara, izabranice Dragana Adžića su ubjedljivo poražene od olimpijskog, svjetskog i evropskog prvaka.

Konačnih minus devet, ipak, ne oslikava na pravi način šta se dešavalo u Rio de Žaneiru, jer je tri i po minuta prije kraja bilo 19:24.

Ako je išta dobro u novoj blamaži u Brazilu, sličnoj onoj iz 2011. i Svjetskog prvenstva, to je Marina Rajčić.

Mlada golmanka, koja uskoro slavi 23. rođendan, opet je bila najbolja igračica Crne Gore sa 13 odbrana.

Nažalost, na drugoj strani je još više raspoložena bila Kari-Alvik Grimsbo, koja je zaustavila čak 24 šuta.

U redovima Crne Gore su najefikasnije bile Đurđina Jauković sa pet i Katarina Bulatović sa četiri gola, a kod Norvežanki Nora Merk sa šest, te Kamila Herem i Veronika Kristijansen sa po pet.

Crna Gora posljednji, oproštajni mmeč, igra u nedjelju od 14.30 časova po našem vremenu protiv Brazila.

Za Bojanu Popović je utakmica sa Rumunijom bila posljednja u karijeri, jer je selektor Adžić odlučio da umjesto nje u tim ubaci kapitenku Mariju Jovanović, koja je na startu imala dvije lucidne asistencije, ali u nastavku nije igrala.

11:17 Solberg 34.

Na poluvremenu je pet golova razlike za Norvešku (16:11), koja je u 23. minutu imala plus sedam (13:6).

Prve minuta na Olimpijskim igrama je odigrala Marija Jovanović i dala dvije asistencije, a najbolje su Marina Rajčić sa sedam odbrana i Đurđina Jauković sa četiri gola.

Očito je da se "lavicama" i ne igra previše, jer su i teoretske šanse za plasman u četvrtfinale izgubljene.

4:4 Lazović 11.

U igri je Marija Jovanović, koja je prvi put dobila šansu na OI, a na tribine se preselila Bojana Popović, koja je tako drugi put završila karijeru. Sada nakon svega tri zvanične utakmice...

0:1 Merk 1.

Nakon pobjeda Brazila i Rumunije nad Angolom (28:24), odnosno Španijom (24:21), rukometašice Crne Gore su ostale i bez teoretske šanse da se domognu četvrtfinala.

U takvoj situaciji, čeka ih najteži mogući rival, aktuelni olimpijski, svjetski i evropski prvak Norveška.

Sve sem poraza bi bilo iznenađenje, ali možda "crvene" sada budu rasterećene, pa odigraju najbolji meč na Olimpijskim igrama.