Ulcinjanima sedam medalja u Uroševcu

51 pregleda 0 komentar(a)
Karate, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 09.11.2016. 20:24h

Takmičari ulcinjskih karate klubova, Šampion i Albulena, nastup na međunarodnom turniru Kastrioti kup u Uroševcu završili su sa sedam medalja - po jednom zlatnom i srebrnom i pet bronzanih.

Zlatno odličje osvojila je juniorka Šampiona, Ivana Ranđelović (preko 59), dok je srebrni bio kadet Albulene Miloš Dragojević (do 70).

Bronzanim medaljama u borbama okitili su se pionirke Šampiona, Fahreta Elezović (do 42) i Leona Markić (preko 47 kilograma) i kadet Albulene, Kadro Molabećiri (do 63).

U katama pojedinačno bronzani su bili Faruk Hasanaga i Refik Molabećiri iz Albulene.

Međunarodni turnir u Uroševcu okupio je više od 300 takmičara.

Trener Šampiona, Leka Markić kazao je da je zadovoljan nastupom ulcinjskih karatista u Uroševcu.

"Zadovoljan sam nastupom naših takmičara. U jakoj konkurenciji članovi Šampiona i Albulene osvojili su sedam medalja. Za vikend očekuje nas Kup Bara i Prvenstvo Crne Gore za kadete, junioore i mlađe senioreu Podgorici. Očekujem da se i sa tih takmičenja vratimo sa medaljama", kazao je Markić.