Uspjeh selekcije Džudo saveza Podgorice na turniru Borsa open 2015

Podgorički džudisti zauzeli su drugo mjesto u ukupnom plasmanu osvojivši ukupno 33 medalje (8 zlatnih, 6 srebrnih i 19 bronzanih).
1 komentar(a)
Džudo savez Podgorica, Foto: Džudo savez Podgorica
Ažurirano: 07.10.2015. 21:04h

Na prestižnom džudo turniru Borsa open 2015 koji je po šesti put organizovan u Mostaru učestvovala je i selekcija Džudo saveza Podgorice.

Na takmičenju koje slovi kao najbolji i najmasovniji sportski događaj u Bosni i Hecegovini ove godine učestvovalo je 933 takmičara članova 75 klubova iz 16 zemalja (Albanije, Bugarske, Crne Gore, Hrvatske, Češke, Makedonije, Holandije, Turske, Srbije, Slovenije, Rumunije, Italije, Kosova, Švedske, Poljske, te domaćina Bosne i Hecegovine).

Najuspješniji takmičari ekipe koju su činili članovi džudo klubova Arso Milić, Budućnost, Stara varoš, Kodokan, Fighter i Proleter bili su Mirjana Milić sa dvije osvojene zlatne medalje, Pavle Klikovac sa zlatnom, bronzanom i peharom za najboljeg poletarca, te Gabriela Pobrić i Filip Marković koji su osvojili po jednu zlatnu i jednu bronzanu medalju, kao i Vladan Rakočević sa dvije bronze.

Osim njih medaljama su se okitili još Arso Milić, Pavle Vuković i Stefan Mišurović (zlato), dok su do srebra došli Vlado Radonjić, Matija Mićović, Nemanja Aleksić, Živojin Marković, Ilhan Kurpejović i Božana Klikovac.

Brozane medalje zaslužili su Pavle Popović, Veljko Radonjić, Petar Đurišić, Balša Božović, Viktor Ivanović, Denis Koljenović, Veliša Đekić, Damir Redžepagić, Isabella Pobrić, Miloš Tanjević, Viktor Vuković, Mirko Dulović, Petar Klikovac i Stefan Vidaković.

Ovim nastupom selekcija Džudo saveza Podgorice nastavila je niz uspješnih predstavljanja na jakim turnirima u okruženju i dokazala da uprkos skromnih uslova u kojima većina klubova trenira talenat, kvalitet a prije svega naporan rad i entuzijazam uvijek donose rezultate.

Takođe, ovaj rezultat je odlična najava za manifestaciju Podgorica voli džudo koja će biti održana 18. oktobra na trgu Svetog Petra Cetinjskog sa ciljem promocije džuda kroz demonstraciju tehnika i dodjelu priznanja najuspješnijim podgoričkim džudistima.