Velška bajka se nastavlja: Autogol eliminisao Sjevernu Irsku

Vels - Sjeverna Irska, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.06.2016. 18:05h

Vels je u četvrtfinalu nakon teške utakmice, klasične bitke dva autsajdera na Euru - "zmajevi" su u britanskom okršaju bili bolji od Sjeverne Irske rezultatom 1:0.

Jedan je morao da pakuje kofere, a presudio je momenat u kojem je klasu demostrirao Garet Bejl i praktično natjerao Gareta Mekolija da pogodi sopstvene mrežu ispred napadača Velšana Hala Robson-Kanua.

Dogodilo se to u 75. minutu, prije njega Sjeverna Irska je čak i bila bliža golu, ali šansi nije bilo ni na jednoj strani.

Ovako, Vels je ispisao novu stranicu istorije i sada čeka duel Belgije i Mađarske da bi saznao ime narednog rivala na Evropskom prvenstvu.

Bajka tima Krisa Kolmena se nastavlja...

TOK MEČA

Kraj - Vels je drugi četvrtfinalista! Sjeverna Irska je možda zaslužila i više u ovom meču, ali je presudio autogol Mekolija.

Igraće se još četiri minuta u Parizu, Vels je veoma blizu četvrtfinala.

90. minut - velški navijači slave.

84. minut - Mekoli, strijelac autogola, napustio je igru. Na terenu je napadač Megenis.

Vels je najefkasnija ekipa na Euru sa sedam golova, Mađarska je dala jedan manje, po četiri Hrvatska i Španija...

Počeo je 80. minut.

Isključivo na klasu Bejla Vels je poveo i došao na korak od četvrtfinala.

75. minut - vodi Vels! I to autogolom Mekolija nakon sjajnog centaršuta Bejla!

Još 20 minuta do kraja - sve izgleda kao da će ovaj meč trajati duže od 90 minuta.

58. minut - Bejl je šutirao iz slobodnog udarca sa 30 metara, ali Mekgavern brani.

Bolja Sjeverna Irska, nema dileme, i na startu drugog dijela.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Parizu - nema golova! Sjeverna Irska je bila konkretnija, Vels dosta pasivan. Drugo poluvrijeme svakako obećava veliku borbu.

41. minut - Sjeverna Irska je u finišu ozbiljnije krenula na gol Velšana.

35. minut - Golova nema, nema ni velikih prilika na Parku pričeva.

25. minut - Napadač Sjeverne Irske Laferti je šutirao glavom preko gola.

Imaju šta da ponude i Irci, ali do sada bez šanse za gol.

19. minut - poništen je gol Velsu! Bejl je asistirao glavom Ramziju, koji je bio najbliži golmanu Sjeverne Irske.

Nakon 10 minuta nema šansi - Vels je malo sporije otvorio utakmicu. Probao je Dalas iz Sjeverne Irske, ali brani Henesi.

Drugi meč osmine finala između Velsa i Sjeverne Irske je počeo - pred prepunim tribinama na Parku prinčeva.

Dva tima su samim plasmanom među 16 najboljih napravili senzaciju, a sada je jasno da jedna britanska reprezentacija mora da pakuje kofere.