Vesko Vuković sa Tandersima u finalu Kurovašiki kupa

132 pregleda 1 komentar(a)
Veselin Vuković, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 04.05.2016. 21:47h

Crnogorski odbojkaški trener Veselin Vuković ima priliku da se u ovoj sezoni domogne jednog trofeja u Japanu – njegov JT Tanders se plasirao u finale Kurovašiki kupa, pošto je u polufinalu porazio Santori sa 3:1 (25:18, 25:21, 22:25, 25:22).

Tim iz Hirošime sjutra ujutro po našem vremenu u finalu igra protiv JTEKT-a, koji je u polufinalu porazio Tojodu Gosei, za koju igra bugarski as Matej Kazijski, sa 3:0 (25:19, 25:20, 25:15).

Na putu do šestog finala u tri godine, Vukovićev tim je redom savladao Cukubu Univerzitet (3:0), Tojotu (3:1), JTEKT (3:0), te u četvrtfinalu Sakai Blejzers (3:1).

Kurovašiki kup je takmičenje koje se održava od 1952. godine, u Osaki, a ove godine je učestvovalo 16 timova iz dvije lige.

Tandersi su ove sezone igrali i finale Kupa Cara (Kup Japana), ali su ga izgubili od novog šampiona, Tojode Gosei sa 3:1.

Vuković i njegovi izabranici ove sezone nijesu uspjeli da odbrane titulu, koju su osvojili prošle sezone, prvi put u 85-godišnjoj istoriji kluba. U ligaškom dijelu su zauzeli peto mjesto...