Vukovi izgubili od Rada sa 52:12

Ažurirano: 19.03.2017. 20:49h

Ragbi tim Vukovi Crna Gora izgubio je u prvoj utakmici regionalne Super lige na gostovanju beogradskom Radu rezultatom 52:12.

Pred meč sa iskusnijim rivalom crnogorska ekipa imala je dodatni peh, jer je pet igrača zadržano, a kasnije i vraćeno sa granice, zbog čega nisu stigli na utakmicu.

Vukovi su bili primorani da igraju u nepotpunom sastavu sa 17 igrača i svega dvije izmjene, ali su i pored toga pokazali da imaju volje i energije.

Rad je do prvog vođstva od 5:0 došao esejom već u 1. minutu, da bi drugi esej i pretvaranje za 12:0 imao u 10.

Nakon uspješno izvedene kazne Srđana Popovića, Vukovi u 17. minuti smanjuju na 12:3. Do kraja prvog poluvremena Rad postiže još dva eseja i pretvaranja, a Popović za Vukove pogađa još jedan kazneni udarac za 26:6.

U prvom poluvremenu zbog povreda crnogorski tim je napravio obje moguće izmjene igrača, tako da su u nastavku igrali bez zamjena.

Na početku nastavka utakmice (42. minut), Rad esejom i pretvaranjem povećava prednost na 33:6, da bi Popović iz kaznenog udarca u 50. smanjio na 33:6, a tri minuta kasnije iz još jedne kazne na 33:12.

Crnogorci su u nastavku imali dvije poluprilike za postizanje eseja, ali ih nisu iskoristili. Do kraja utakmice domaćin postiže još tri eseja i dva pretvaranja za konačnih 52:12.

Sljedeću utakmicu u Super ligi ekipa Vukova, sastavljena od igrača svih crnogorskih klubova, igraće kao domaćin 1. aprila protiv prvaka Srbije BRK Crvena zvezda.

U Beogradu je juče odigrana i prijateljska utakmica između ženskih timova Crne Gore i Rada, u kojoj su "Vučice" slavile sa rezultatom 20:0.