Vuković blizu trofeja u Kupu CEV

Halkbanka, čiji je trener proslavljeni crnogorski odbojkaški stručnjak, savladala je večeras u gostima italijansku Latinu 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:21), za 115 minuta igre
Veselin Vuković, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 27.02.2013. 23:24h

Veselin Vuković je korak od istorijskog uspjeha - turska Halkbanka, čiji je trener proslavljeni crnogorski odbojkaški stručnjak, savladala je večeras u gostima italijansku Latinu 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:21), za 115 minuta igre, u prvom meču finala Kupa CEV.

Klub koji je osnovan 1983. godine upisao je 58. pobjedu na evropskoj sceni u 90 utakmica (10. u 11 mečeva ove sezone).

Ako osvoji trofej, ne samo da će turskom klubu donijeti prvi evropski trofej, već će postati i prvi Crnogorac koji se domogao nekog odbojkaškog pehara u evropskim kupovima.

Abdelaj (13 poena), Pridi (12) i Tekeli (11) predvodili su goste do pobjede. U Latini bolji od ostalih bili su Roverdink (11) i Jaroš (10).

Revanš meč igra se 3. marta u Ankari. Latini je neophodna pobjeda, bilo kojim rezultatom, da bi izborila “zlatni set” do 15. poena.