Vuković sa Tandersima nakon dvije godine opet u plej-ofu

Proslavljeni crnogorski odbojkaški trener je sa timom iz Hirošime u posljednjem kolu drugog dijela prvenstva izborio plasman u polufinale plej-ofa, u kojem se sastaju drugoplasirana (Gosei) i trećeplasirana ekipa (JT Tanders) iz druge faze takmičenja
111 pregleda 1 komentar(a)
Veselin Vuković, Foto: Privatna arhiva, Privatna arhiva
Ažurirano: 27.02.2018. 22:44h

Nakon dvije godine (šesto i sedmo mjesto u ligaškog dijelu), Veselin Vuković je sa JT Tandersima ponovo u završnici domaćeg prvenstva u Japanu.

Proslavljeni crnogorski odbojkaški trener je sa timom iz Hirošime u posljednjem kolu drugog dijela prvenstva (koje igra šest od osam najboljeplasiranih ekipa nakon ligaškog doijela) izborio plasman u polufinale plej-ofa, u kojem se sastaju drugoplasirana (Gosei) i trećeplasirana ekipa (JT Tanders) iz druge faze takmičenja.

Prvoplasirana ekipa, Panasonik, direktno je izborila učešće u finalu.

Vukovićev tim je bitku za treće mjesto i plasman u polufinale izborio u posljednjem kolu, pobjedom protiv JTEKT-a sa 3:1, dok je direktni konkurent, sada već bivši šampion Torej, u posljednjem kolu slavio samo sa 3:2 protiv Santorija, i završio je sa bodom manje od Tandersa. Da je slavio 3:1, Torej bi bio treći ispred Tandersa...

Tandersi i Gosei će polufinale igrati u dva meča, 3. i 4. marta u Kumamotu, a bolji će na megdan Panasoniku.

Vuković je već petu sezonu na klupi ovog japanskog kluba (ima ugovor i za sljedeću sezonu), a već je postao najtrofejniji trener u istoriji Tandersa.

Za prethodne četiri sezone, osvojio je četiri trofeja (od sedam u klupskoj istoriji) u ukupno sedam finala koliko ih je pod njegovim vođstvom odigrao tim iz Hirošime.

Najvažniji pehar za prvog crnogorskog selektora je šampionska titula 2015. godine, prva i jedina u skoro devet decenija klupske istorije.

Osvojio je i jedan Kup Japana (Kup Cara), 2014. godine, te dva Kurovašiki kupa (2016, 2017).