Zadovoljnim komšijama po bod: Njemačka i Poljska za prvu nulu na Euru

4 komentar(a)
Njemačka - Poljska, Foto: Reuters, Reuters
Ažurirano: 16.06.2016. 21:12h

Štoper "elfa" Boateng proglašen je za igrača utakmice.

U kvalifikacijama za Euro Poljska je postigla 33 gola, Njemačka 24. U dva njihova međusobna meča viđeno je 6 pogodaka. Ipak, dvije selekcije su u Parizu odigrale prvi susret bez golova na Euru.

RESULT: Germany and Poland follow up Matchday 1 wins with the first goalless draw of #EURO2016 #GERPOL pic.twitter.com/82CqDvmolA

— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) June 16, 2016 >

Bodom su zadovoljni i jedni i drugi, pošto nakon drugog kola u grupi C imaju po četiri boda, i praktično osiguran prolaz u osminu finala.

Prvi dio mršav, bez šansi, nastavak aktivniji. Šansu utakmice propustio je napadač Poljske Milik, koji je u 46. minutu iz peterca loptu glavom poslao pored gola. Na drugoj strani, Fabijanski je odbranio šuteve sa distance Gecea i Ozila.

Kraj.

90 - 3. min - slobodan udarac za Njemce. Posljednja šansa na meču. Fabijanski interveniše.

87. min - posljednja izmjena Poljaka: Grosicki/Peško

80. min - druga izmjena u poljskom timu: Blažikovski/Kapuska. Tempo opada, blizu smo prvog meča bez golova na Euru.

74. min - korner za Njemačku. Fabijanski bezbrižan.

72. min - druga izmjena u njemačkoj reprezentaciji: Draksler/Gomez.

69. min - obećavajuću akciju Poljaka uprskao Milik. Na drugoj strani, Fabijanski sačuvao mrežu poslije šuta Ozila.

68. min - Boateng faulirao Milika. Žuti karton.

66. min - šut Krosa preko gola. Prvi reaguje Joakim Lev - Širle umjesto Gecea.

59. min - Levandovski iz slobodnog udarca ostavio loptu Miliku, koji je sa 20-ak metara šutirao pored gola. Angažovaniji nastavak od dosadnih prvih 45 minuta.

55. min - korner za Poljsku. Odbrana "elfa" sigurna. U kontri Grosicki faulirao Gecea, pa mu je pokazan žuti karton.

47. min - Gece šutirao u Fabijanskog. Prvi udarac u okvir poljskog gola na šampionatu.

46. min - počeo drugi dio posljednjeg meča sedmog dana Eura. Bez promjena u sastavima. Kakva šansa za Milika! Glavom iz peterca pored gola. Prvi pokušaj Poljaka na utakmici.

Poljska nije dozvolila rivalima da u 135 minuta upute šut u okvir njenog gola.

Na 9 od 18 dosadašnjih mečeva na Euru nije bilo golova do poluvremena. Nijedan duel nije završen bez pogodaka.

Reprezentacije koje su u kvalifikacijama zajedno postigle 57 golova, za 45 minuta međusobnog meča u Parizu nisu stvorile nijednu izglednu poziciju za pogodak. Njemačka - Poljska 0:0 - nema rizika, nema žestine, nema šuta u okvir gola. Komšije igraju kalkulantski, na bod, koji bi im vjerovatno obezbjedio prolaz u osminu finala.

Poluvrijeme.

45. min - žuti karton za Mačinskog.

39. min - deul dvije petice, Mačinskog i Humelsa. Na "Stad de Fransu" igra nije za prelaznu ocjenu.

35. min - nakon Kedire, zapisan i Ozil.

34. min - "Moramo da pružimo više. Za sada nemamo nikakvu opciju na krilima" - komentar je bivšeg njemačkog reprezentativca Jensa Lemana, dok se Poljska više druži sa loptom.

28. min - prvi korner za Poljsku. Nojer miran.

27. min - Poljska pritiska, za sada, ipak, bez šuta na gol.

20. min - Poljska, najefikasniji tim kvalifikacija za Euro, u prvih 20 minuta bezopasna. Njemačka aktivnija, ali bez izglednih situacija za gol.

18. min - novi korner za "elf". Kros poslao loptu u naručuje Fabijanskog.

16. min - prvi udarac iz ugla za Njemačku. Poljaci lako čiste. U nastavku akcije, šut Krosa pored lijeve stative.

10. min - potrošili smo prvih deset minuta bez većih uzbuđenja. Njemci drže loptu i pokušavaju, Poljaci rezervisani.

Flip Lam, svjetski prvak sa Njemačkom prije dvije godine, u civilu šalje podršku "elfu".

4. min - prva prilika. Gece glavom šutirao preko poljskog gola.

3. min - Kedira prvi zapisani igrač, zaustavio na sredini terena moguću kontru Poljaka.

1. min - počelo je!

U posljednjih sedam mečeva na finalnim turnirima, Poljska nije postigla više od po jednog gola.

Sastav Poljske:

Sastav Njemačke:

Njemačka i Poljska na "Stad de Fransu" u Parizu zaključuju drugo kolo u grupi C. Prethodno, Sjeverna Irska je pobijedila i praktično otpisala Ukrajinu u Lionu - 2:0.

Njemci i Poljaci su šampionat otvorili pobjedama - "elf" je rutinski savladao Ukrajince (2:0), a Poljaci "zeleno-bijelu armiju" (1:0).

Dvije selekcije nedavno su odigrale dva meča upravo u kvalifikacijama za Euro - u oktobru 2014. Poljaci su pobijedili 2:0 u Varšavi, a tim Joakima Leva revanširao se u septembru 2015. u Frankfurtu - 3:1.