Zenit korak od fajnl-fora, Tanja Bokan poražena sa Kanom

Kapitenka crnogorske reprezentacije je igrala čitav meč protiv Vakifbanke, a na kraju je upisala tri poena
60 pregleda 1 komentar(a)
Ažurirano: 06.02.2014. 23:21h

Odbojkaši ruskog Zenita jednom nogom su na finalnom turniru Lige šampiona - tim iz Kazanja je večeras u gostima savladao italijansku Pjaćencu 3:0 (25:23, 25:22, 25:22), u prvoj utakmici četvrtfinala.

Zenitu, dakle, ostaje da posao završi na svom terenu, 12. februara, a za prolaz na finalni turnir dovoljan mu je i poraz od 3:2. Pjaćenci u Rusiji treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 da bi izborila "zlatni set".

Jevgenij Sivoželez je bio najbolji poenter gostiju sa 16 poena, po 13 su dodali Džon Metju Anderson i Maksim Mihajlov. U Pjaćenci je najviše poena osvojila Denis Kaliberda (13).

Juče je Belogorje kod kuće savladalo Trentino 3:0, a istim rezultatom je Jastržebski na svom terenu bio bolji od Rešovije.

Mjesto na fajnl-foru je već obezbijedio domaćin završnice, turska Halkbanka.

U ženskoj konkurenciji, tim Tanje Bokan, francuski Kan poražen je u Istanbulu, u prvom meču četvrtfinala, od prvaka Evrope, turske Vakifbanke 3:1 (21:25, 25:7, 25:18, 25:9).

Kapitenka crnogorske reprezentacije je igrala čitav meč, a na kraju je upisala tri poena.

Revanš je 12. februara u Kanu, a domaćinu treba pobjeda od 3:0 ili 3:1 da bi izborio "zlatni set". Pobjeda ili poraz od 3:2, Vakifbanku vodi na fajnl-for...