Zenit, Rešovija i Belhatov na fajnl-foru sa Berlinom

84 pregleda 0 komentar(a)
Goran Vujević, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 11.03.2015. 22:40h

Ruski Zenit, te poljski timovi Belhatov i Rešovija pridužili su se domaćinu i organizatoru fajnl-fora Lige šampiona u odbojci.

Najbolji crnogorski odbojkaš Goran Vujević nije uspio prvi put u karijeri da se plasira na fajnl-for LŠ, pošto je njegov tim, italijanska Peruđa, nakon pobjede kod kuće sa 3:2, večeras u revanšu, u Lođu pred 11.500 gledalaca, poražena od Belhatova sa 3:1 (16:25, 25:22, 25:23, 25:18).

Peruđa je prokockala šansu u prvom meču, kada je nije iskoristlia dvije set lopte za 3:1 u setovima, alii i večeras u trećem setu, kada je prokockala vođstvo od 9:3, 12:6 i 15:8 i 19:16! Serijom 6:0, Belhatov je preokrenuo na 22:16, i uhvatio zalet za pobjedu od 3:1, jer nakon toga dileme više nije bilo (Peruđa se u četvrtom setu držala do 10:10).

Fakundo Konte je sa 17 poena bio najbolji u domaćem timu, dok se kod gostiju istakao korektor Aleksandar Atanasijević, bivši igrač Belhatova, sa 22 poena. Vujević je meč završio sa četiri poena.

Turska Halkbanka, i bez najboljeg igrača Josmanija Huantorene (povrede), uzalud je u revanšu kod kuće savladala Zenit sa 3:2 (25:23, 17:25, 25:18, 23:25, 16:14), pošto je ruski tim u Kazanju slavio 3:0.

Cvetan Sokolov je sa 29 poena bio centralna figura meča, dok su se kod gostiju istakli Vilfredo Leon (19 poena), Džon Metju Anderson (18) i Maksim Mihajlov (18).

Najzad, Rešovija je još u Novosibirsku nagovijestila iznenađenje protiv Lokomotive, pobjedom od 3:1, a posao je završila u revanšu, u Žešovu, i to u trećem setu, kada su Poljaci poveli 2:1 i imali već tada potreban rezultat.

Gostima, kojima je trebala pobjeda od 3:0 ili 3:1 da bi izborili "zlatni set", na kraju je Pirova bila pobjeda od 3:2 (25:20, 19:25, 22:25, 25:19, 17:15), nakon 126 minuta igre.

Denis Zemčenok i Oreol Kameho su sa po 14 poena predvodili Lokomotivu, dok Nikolaj Penčev sa 16 poena bio najbolji u poraženoj ekipi.