Zenit, Rešovija i Peruđa stekli početnu prednost

82 pregleda 0 komentar(a)
Goran Vujević, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 04.03.2015. 22:43h

Ruski Zenit, poljska Rešovija i italijanska Peruđa bliži su plasmanu na fajnl-for Lige šampiona u odbojci, epilog je večerašnjih prvih mečeva "plej-of runde 6 timova" (četvrtfinale).

Istina, najteži posao u revanšu čeka Peruđu, koja je jedina slavila u pet setova, pa u revanšu ne smije da izgubili ubjedljivije od 3:2 ako želi barem da izbori "zlatni" set.

Peruđa, koju sa klupe vodi Nikola Grbić a na terenu predvodi najbolji crnogorski odbojkaš svih vremena, u svojoj "PalaEvanđelisti", pred 3.518 gledalaca (i goste je bodrila grupica poljskih navijača), savladala je poljski Belhatov 3:2 (25:17, 20:25, 25:23, 23:25, 16:14), nakon dva sata i 17 minuta igre.

Peruđa je mogla i do ubjedljivije pobjede, jer je u četvrtom setu imala vođstvo od 16:13 i 22:20, ali su gosti uspjeli da izbore taj-brek, u kojem su uspjeli da se vrate i nakon 9:12 i izjednače na 12:12. Tačku na meč stavio je asom Njemac Kristijan From.

Prvi poenter utakmice bio je korektor Peruđe, srpski korektor Aleksandar Atanasijević sa 32 poena (60 posto realizacije napada), From je dodao 24, dok je Vujević, koji je igrao čitavu utakmicu iako je nedavno napunio 42 godine, zabilježio pet poena, od kojih važan as u petom setu.

U poraženom ekipi najbolji je bio korektor Marijuš Vlazli sa 23 poena.

U derbiju četvrtfinala, ruski Zenit je na svom terenu porazio tursku Halkbanku 3:0 (25:19, 25:18, 25:17).

Vilfredo Leon je sa 20 poena bio najbolji u domaćoj ekipi, 16 je dodao Maksim Mihajlov.

Barutaj Subaši i Cvetan Sokolov su upisali po 10 poena za Halkbanku, koja je večeras bila veoma oslabljena neigranjem Josmanija Huantorene.

Najzad, jedinu pobjedu u gostima upisala je poljska Rešovija, koja je u sred Novosibirska iznenadila Lokomotivu sa 3:1 (20:25, 25:21, 29:27, 25:17).

Marko Ivović (18 poena) i Johen Šops (17) predvodili su pobjednički tim, Lukas Divis (19) bio najbolji poenter u redovima Lokomotive.

Revanši se igraju 11. marta. Pobjednici će se na fajnl-foru pridružiti Berlinu, koji je plasman na završni turnir izborio zahvaljujući dobijaju organizacije istog.