Zenit se konačno revanširao Kruzeiru, za titulu sa Lubeom

Vilfredo Leon, Foto: Fivb.ch
Ažurirano: 16.12.2017. 21:06h

Nakon dva izgubljena finala u prethodna dva izdanja (sa 3:0 i 3:1), odbojkaši Zenita su, konačno, porazili brazilski Sada Kruzeiro na Svjetskom klupskom prvenstvu, u poljskom Krakovu.

Ruski tim je danas slavio u polufinalu sa ubjedljivih 3:0 (25:23, 25:19, 25:18) i tako detronizovao Brazilce, koji će morati da se zadovolje borbom za treće mjesto.

Sada Kruzeiro je samo u prvom setu bio dostojan rival ovog polufinala, a u naredna dva seta je Zenit dominirao.

Vilfredo Leon je bio najbolji poneter za pobjednički tim sa 20 poena, dok je Maksim Mihajlov upisao 14.

Sa druge strane, Joandi Leal je sa 14 poena bio najbolji u braziskom timu.

Zenit je do polufinala došao sa tri pobjede u grupi, protiv Personal Bolivara (3:0), Šangaja (3:0) i Belhatova (3:0).

Sada Kruzeiro je u grupi poražena od Lubea (3:0), dok je pobijedila Sarmajeh Bank (3:0) i Zaksu (3:0).

Zenit će u finalu igrati sa italijanskim Lubeom, koji je u drugom polufinalu porazio poljski Belhatov sa 3:0 (25:23, 25:23, 25:23).

Belhatov je svoju šansu u ovom meču propustio prvenstveno u prvom setu, u kojem je vodio 23:21...

Lube je predvodio Cvetan Sokolov sa 14 poena, na drugoj strani su dvocifreni poenterski učinak imali Marijuš Vlazli (12), Bartoš Bednorz (11) i Srećko Lisinac (10).

Lube je prvi italijanski tim u finalu ovog takmičenja od 2012. godine, kada je Trentino osvojio četvrti uzastopni trofej.

Finale je na programu u nedjelju u 20.30 sati, tri sata ranije je meč za treće mjesto.